جستجوی پیشرفته مطالب: بخش مقالات رایگان > شیمی نفت گاز پتروشیمی > پروژه تحقیق مقاله فارسی
 
 
 
دانلود رایگان مقاله و تحقیقات رشته های شیمی ، نفت ، گاز و پتروشیمی
 
   

کارآموزی در شرکت تولید لوله

-1 ابعاد لوله قطر خارجی اسمی وضخامت جداره اسمی در هر فشار اسمی برای PE63 ، PE80 ،PE100 به ترتیب در جدول های 2 و3و4 داده شده است. قطر خارجی و ضخامت جداره می بایست مطابق استاندارد بند 2-1 اندازه گیری شود لازم به ذکر است ضریب طراحی درجدول های 2، 3 و،4 و 25/1 می باشد. 6-2 رواداری ابعاد حد مجاز تغییرات ضخامت جداره، قطر خارجی متوسط و دو پهنی لوله در جداول 5 و6 آورده شده است. یادآوری-برای جلوگیری از دو پهن شدن لوله قطر داخلی هر کلاف باید از 24 برابر قطر اسمی لوله بیشتر باشد و در هر حال از 60سانتی متر کمتر نباشد. 6-3 طول لوله طول مجاز برای لوله های شاخه ای، 6،9 و12متر برای لوله های کلافی50 ،100 ،150 مترودر طول های بالاتر باتوافق تولید کننده و مصرف کننده می باشد.

ادامه مطلب + دانلود

کارآموزی مواد شوینده

- در تهیه مواد شوینده و شیمیایی رعایت درجه خلوص و مرغوبیت مواد اولیه واجد کمال اهمیت است که چنان چه این نکته از نظر دور بماند چه بسا که نتیجه مطلوب حاصل نشود . 2- انتخاب درجه حرارت مناسب برای ترکیبات مختلف شیمیایی از اهمیت خاصی برخوردار است در این صورت دقیقا درجات حرارت تعیین شده رعایت شود و چنانچه درجه حرارت مشخص نشده است با توجه به ترکیبات مشابه و با رعایت احتیاط اقدام گردد . 3- آزمایشها و تست های نمونه باید همواره با مقادیر کم انجام گیرد تا هم از ضایعات زیاد جلوگیری شود و هم تکرار تجربه تا حصول نتیجه مورد نظر با هزینة کمتری امکان پذیر باشد .

ادامه مطلب + دانلود

كليات و اجزاء توربين گاز

توربين گاز از لحاظ مراحل كار و نحوة عملكرد؛ شباهت زيادي با موتورهاي احتراق داخلي دارد: اولا: چهار مرحلة مكش؛ تراكم؛ احتراق و انبساط (قدرت) و تخليه در توربينهاي گاز صورت مي‌گيرد منتهي در موتورهاي احتراق داخلي؛ اين مراحل؛ در هر يك از سيلندرها ولي به ترتيب انجام مي‌شود؛ در حاليكه در توربين‌هاي گاز؛ در يك از مراحل فوق الذكر در قسمت خاصي از واحد گازي در توربين‌هاي براي همان منظور در نظر گرفته شده است؛ صورت مي‌گيرد. مثلا: تراكم همواره در يك قسمت و احتراق همواره در يك قسمت ديگر در حال انجام است. ثانيأ: در توربين‌هاي گاز نيز؛ اين انرژي شيميائي نهفته در سوخت هاي فسيلي است كه نهايتأ بصورت انرژي مكانيكي (گشتاور) ظاهر مي گردد. و ثالثأ: در توربين‌هاي گاز نيز سيال عاملي كه باعث چرخش محور مي گردد ؛ گاز داغ (هواي فشرده محترق ) مي باشد؛ و همين وجه تسمية توربين‌هاي گازي مي‌باشد. مطالب فوق؛ با توضيح اجزاء توربين گاز؛ و ترتيب انجام كار در اين نوع واحد توليد انرژي مكانيكي روشنتر خواهد شد.

ادامه مطلب + دانلود

روش DAF برای تصفیه فاضلاب روغنی صنعتی

مجموعاً هر‏گونه تغييري در كيفيت منابع آب در دنيا در اثر تخليه فاضلاب يا پساب رخ دهد بنحوي كه به سادگي و يا با تصفيه اندك نتوانيم از اين منابع در مصارف عادي استفاده نمائيم آلودگي گويند. بنابراين اولين نتيجه فعاليت‏هاي اجتماعي و صنعتي انسان به صورت ويرانگري و تخريب محيط زندگي از طريق آلوده سازي منابع آب ـ خاك ـ هوا و تمام چيزهايي كه در بهتر زيستن او دخالت دارند ظاهر مي‏شود. متأسفانه بْعد اين ويرانگري به علت پيشرفت‏هاي اجتماعي و صنعتي به حدي رسيده است كه حتي براي خود انسان غير‏قابل تحمل شده است و ناچاراً مسائل مربوط به آلودگي محيط را بصورت منطقه‏اي و جهاني در نشست‏هاي مختلف مورد بررسي و بحث قرار داده تا راه حلهاي مناسبي براي مبارزه با آلودگيها پيدا كند.

ادامه مطلب + دانلود

نانوكاتاليست

ادسرپشن مي تواند فعال شده و يا غير فعال شده باشد در حاليكه دسرپشن هميشه فعال شده است و ادسرپشن هميشه اگزوترميك مي باشد. گرماي ادسرپشن هر مولكول به طور كلي به تعداد ادسربيت ها بستگي دارد. تغييرات اين دما را ادسرپشن در انواع مختلف جايگاهها، برهم كنش بين ادسربيت ها و تغييرات ساختار الكتروني در ارتباط مي باشد. جنبش شناسي ادسرپشن را فقط زماني مي توان محاسبه نمود كه يك مدل بتواند شرح دهد كه چگونه ضريب چسبندگي با پوشش تغيير مي كند. با مدل ادسرپشن لانگ مويريان فقط زماني ادسرپشن رخ مي دهد كه مولكول برخوردي به يك جايگاه خالي بچسبد. ادسرپشن در 1ML اشباع مي شد و تصادفي مي باشد. ضريب چسبندگي براي ادسرپشن مولكولي بصورت و براي ادسرپشن مجزا مي‌باشد نه به دو جايگاه خالي مجاور نياز دارد.

ادامه مطلب + دانلود

برش سنگين نفتي با كاتاليست هيدروكراكينگ

فرآيند هيدروكراكينگ , يكي از فرآيندهاي كاتاليستي پالايش نفت است كه برشهاي سنگين با نقاط جوش بالا را به محصولات سبك‌تر با نقاط جوش پائين‌تر , تبديل مي‌كند. در اين فرآيند , شكست پيوند كربن – كربن و متعاقب آن هيدروژناسيون تركيبات سير نشده حاصل , صورت مي‌پذيرد. فرآيند هيدروكراكينگ نقش مهمي را در پالايش نفت ايفا مي‌كند. جايگاه اين فرآيند در شكل (الف) نشان داده شده است. مزيت اصلي فرآيند هيدروكراكينگ نسبت به ديگر فرآيندهاي شكست , نظير كراكينگ حرارتي و كراكينگ كاتاليستي , انعطاف پذيري آن است كه باعث مي‌شود محدوده وسيعي از خوراك به محصولات مختلف تبديل شوند.

ادامه مطلب + دانلود

جدا کردن روغن پایه از روغن مستعمل به روش استخراج با حلال

واژه روغن از دو قسمت «رو» و «غن» تشكيل شده است. «رو» از مصدر رفتن و روان شدن و «غن» به سنگ عصاري گفته مي‌شود. اين برمي‌گردد به گذشته دور، زماني كه دانه‌هاي روغني را در زير سنگ عصاري (سنگ فشارنده و عصاره‌گير) كه توسط اسب عصاري چرخانده مي‌شد، له كرده و آنچه را كه از زير سنگ خارج و جاري مي‌شد «روغن» مي‌گفتند بنابراين روغن يعني «روان شده از غن».

ادامه مطلب + دانلود

مکمل الکیلت برای بنزین پاک

پالايشگاههاي تمام جهان در تلاشند كه فرمول بنزين را طوري اصلاح كنند كه قادر باشند سوالات قوانين زيست محيطي را پاسخگو باشند. در آمريكا 121 ميليون نفر جمعيت ( نزديك به نصف جمعيت آمريكاست) در مناطقي زندگي مي‌كنند كه از نظر هوا در وضعيت استاندارد نيست. سازمان حفاظت از محيط زيست EPA اخيرا سختگيريهاي بيشتري نسبت به لايه اوزن انجام مي‌دهد و بويژه نسبت به مناطقي كه قوانين مربوطه را اجرا نمي كنند فشار بيشتري براي استفاده از بنزين اصلاح شده (RFG ) اعمال مي نمايد. به علاوه كاهش انتشار مواد فرار آلي و نيتروكسيدها در حال حاضر از اهداف فاز 2 عمليات پاكسازي هوا محسوب مي گردد. در همين زمان اتومبيل سازان در خواست بنزيني با سطح سولفور پايين تر شاخص توانايي به حركت درآوردن Drive Ability (DIS) پايين تر و حذف MMT از بنزين را دارند.

ادامه مطلب + دانلود

طراحي ريفرمينگ با بخار در مقياس صنعتي

گاز طبيعي غالباً همراه نفت است و نفت را از درون خاك به طرف چاههاي استخراج مي راند. هنگام بالا رفتن مخلوط نفت و گاز در چاه ها, گاز آزاد شده و مخلوط را به بالاي چاه مي برد. در نفتهايي كه از گاز اشباع نشده اند و فقط تحت فشار آب قرار دارند, مقدار گاز حل شده كمتر و در نفت هاي فوق اشباع مقدار گاز بيشتر است. همچنين رگه هايي وجود دارد كه فقط داراي گاز طبيعي است و نفت همراه ندارد. قسمت اعظم گاز طبيعي از متان تشكيل شده است و غير از متان, هيدروكربورهاي گازي ديگر از C2 تا C4 با مقادير متفاوت و همچنين هيدروكربورهاي بالاتر نيز در آن وجود دارد. گاز طبيعي ممكن است خشك و يا مرطوب باشد.

ادامه مطلب + دانلود

جدا کردن هیدروسیکلون جامد از مایع در آب و فاضلاب

موارد كاربرد هيدروسيكلون عبارتند از: تصفيه ي مايع ، تغليط گلاب ، شستشوي جامدات ، گاز زدايي مايعات ، طبقه بندي جامدات يا سنگجوري با توجه به چگالي يا شكل ذره. هيدروسيكلون يك جدا كننده يثابت بر مبناي جدايش گريز از مركز كه در بدنه ي مخروطي ـ استوانه اي سيكلون توليد شده ، استواراست . جريان خوراك (باراوليه) كه معمولا به طور مماسي وارد سيكلون شده به ته ريز و اكثر جامدات را حمل مي كند يا حداقل بخش دانه درشت تر كه هنوز در مقداري مايع معلق مي باشند و سرريز كه اكثر مايع و بعضي از جامدات دانه ريز را داراست تقسيم بندي مي شود.

ادامه مطلب + دانلود
    
صفحه 1 از 8اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  بعدي   آخرين   
رفتن به صفحه:   برو 

 
 

 

 
 

 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق بهOloomSara.com می باشد.
Copyright © 2015-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد