جستجوی پیشرفته مطالب: بخش مقالات رایگان > کامپیوتر کلیه گرایش ها > پروژه تحقیق مقاله فارسی
 
 
 
دانلود رایگان مقالات رشته کامپیوتر
 
   

دانلود رایگان مقاله فيبر نوري و شبكه اترنت

شبكه اترنت در طول عمر بيست و پنج ساه خود همواره به نحوي پيشرفت نموده است. كه بتواند نيازهاي روزافزون شبكه‏هاي Jpocket switched شبكه هايي كه در آنها ابتدا پيام اوليه به قسمتهاي كوچكتري تقسيم شده آنگاه اين قطعات كوچك در به مقصد به يكديگر پيوسته و پيام نهايي را تشكيل مي دهند.م.[ اين شبكه به دليل دارا بودن هزينه هاي اندك و معدود و قابليت اطمينان بالا و سهولت تعمير و نگهداري و همچنين نصب به نحوي چشمگير گسترده شده و بخش بزرگي از شبكه جهاني اترنت و ترافيك وابسته به شبكه‏هاي اترنت ختم مي گردد. از سوي ديگر به دليل رشد روز افزون ميزان سرعت شبكه‏هاي كامپيوتري، شبكه اترنت نيز همگام با افزايش سرعت رشد يافته و درجهت همسويي با اين رشد سرعت پيشرفت نموده است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله مديريت پردازش process management

يك برنامه در حال اجراء رايك process مينامند وهر process بوسيله يك شماره واحد شناخته ميشودبه اين شماره PID وياشماره مشخصه process ميگويند. process هاي باشماره مشخصه process1. 0 هاي ويژه سيستم ميباشند. process شماره صفرkernel سيستم unix ميباشدو process شماره init process .1 نام دارد. اين process وظيقه برپاسازي ساختار process ها را بر عهده دارد . در سيستم unix تمام process ها توسط process ديگر ايجاد ميشوند كه به آن process پدر ميگويند. پدرويابه تعبيري ديگر پدر بزرگ تمام process ها process شماره 1 ميباشد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله هوش مصنوعی

تعريف ديگری كه از هوش مصنوعی می‌توان ارائه داد به قرار زير است: « هوش مصنوعی، شاخه‌ايست از علم كامپيوتر كه ملزومات محاسباتی اعمالی همچون ادراك (Perception)، استدلال(reasoning) و يادگيری(learning) را بررسی كرده و سيستمی جهت انجام چنين اعمالی ارائه می‌دهد.» و در نهايت تعريف سوم هوش مصنوعی از قرار زير است: «هوش مصنوعی، مطالعه روش‌هايی است برای تبديل كامپيوتر به ماشينی كه بتواند اعمال انجام شده توسط انسان را انجام دهد.»

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله معماري وب و روش جاوا

با اينن سناريو ، فقط لاية مشتري يا clien در منزل و محل كار من يا شما قرار گرفته است و بقية لايه‌ها بر روي كامپيوترهايي واقع هستند كه ممكن است صدها يا هزارها كيلومتر از ما فاصلاه داشته‌باشد . حتي ممكن است كه لايه‌هاي ديگر نيزر در كنار هم واقع شده‌باشند . ( هر چند كه معمولا چنين نيست . ) لاية مشتري در اين مدل سازسژي همان مرورگر وب است كه بر روي كامپيوتر مشتري ، صفحات وب را نشان مي‌دهد . در اينن لايه علاوه بر آنكه اطلاعات نمايش داده مي‌شوند ، امكان ورود اطلاعات از طرف كاربر نيز وجود دارد و يكي از وظايف مرور گرها ، انتقال اين اطلاعات جمع آوري شده و ارسال آن به لايه‌هاي فوقاني است . معمولا براي پياده سازي لايه‌هاي مشتري از دو روش استفاده مي‌شود . در روش اول ، از هوشمند بودن كامپيوتر كاربر هيچ استفاده‌اي نمي‌شود . هنگامي كه كاربر اطلاعات يك فرم را تكميل مي‌كند و يا در خواست صفحة خاصي را مي‌كند (submit) . كليه عمليات پردازشي در لايه‌هاي مياني انجام شده و صفحة جديدي براي او ارسال مي‌گردد . اين صفحة جديد فقط ممكن است شامل يك پيام خطا باشد . به اين روش اصطلاحا Dump HTML client اطلاق مي‌گردد .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله عوامل موفقیت و شکست پروژه های IT در سازمانها

امروزه گسترش فعالیتهای بازرگانی، جهانی شدن و تغییرات وسیع تکنولوژیک در محیط سازمانها باعث گردیده که آنها برای حفظ بقاء و مزایای رقابتی خود از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشند لازمه انعطاف پذیری تغییرات سریع است و تغییرات سریع بدون داشتن اطلاعات امکان پذیر نیست، در نتیجه اطلاعات که به عنوان 1 منبع بسیار پر ارزش در کنار سایر عوامل موثر در هر سازمان مطرح است. وجود سیستم های اطلاعاتی یکپارچه از ضروریات حرکت به سمت کسب و کار الکترونیک و رقابت بوده و استفاده از فن آوری اطلاعات (IT) و سیستم های اطلاعاتی (IS) برای کلید سازمانها و شرکتها ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد. بسیاری از سازمانها به اهمیت فن آوری اطلاعات و تاثیر آن بر سرعت و دقت گردش کارها، رضایت بیشتر مشتریان یا سیستم های پشتیبانی، تصمیم گیری مدیران و به ویژه کارآیی آن واقف شده اند و این امر باعث گردیده که به سرعت به سمت استفاده از آن روی آورند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله حل مسئله و اصول برنامه نويسي

برنامه نويسي در واقع روشي براي حل مسئله است قبل از آنكه با روش صحيح برنامه نويسي آشنا شويم بايد بدانيم برنامه چيست . يك برنامه فهرستي از دستورالعملهاست كه رايانه براي حل يك مسئله ي خاص بايد قدم به قدم دنبال كند . برنامه نويسي عبارت است از يك فرآيند شش مرحله اي براي حل مسئله شش مرحله ي موجود در برنامه نويسي عبارتند از : 1)تعريف مسئله 2)طرح روش حل مسئله 3)كد نويسي روش حل 4)آزمايش برنامه 5)مستندسازي برنامه 6)تعميم و نگهداري برنامه

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله تکنولوژی multi core

multi core به معنی در کنار هم قراردادن دو یا تعدادی ماشین محاسباتی تحت عنوان هسته به همراه یک single-processor می باشد در واقع تکنولوژی multi core زمانی توسعه پیدا کرد که افزایش سرعت در تراشه های تک هسته ای منجر به تولید گرمای فراوانی در سیستم می شد و دیگر نمی توانستند اصلاحاتی در مدلهای قبلی پردازنده ها ایجاد کنند چرا که با افزایش سرعت میزان تولید حرارت بسیار بالا می رفت. به جز مسئله حرارت افزایش قیمت نیز مشکل دیگری بود چرا که با اندکی بالا بردن سرعت در پرازنده ها قیمت به طور چشمگیری بالا می رفت.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله بهنگام درآوري تجهيزات تكنولوژي اطلاعات

تمامي استانداردهاي يك تاريخ اجرا( تاريخ شورع) با تاريخ فعالسازي و يك تاريخ از بازگرفتن ( رجوع) مي‌باشند كه نشان مي‌دهند كه شما تا چه زماني مي‌توانيد از اين استاندارد بمنظور ارزيابي يا سنجش يك محصول استفاده كنيد در مورد تغيير وضعيت استانداردها بطوريكه ذكر شد يك دورة پدربزرگ ]دورة زماني كه در آن فايل اصلي پدربزرگ بهنگام سازي مي‌شود[ نياز است كه محصولات بتوانند به فروخته‌شدن ادامه دهند زمانيكه توليدكنندگان طرحهائي را مطابقت معيارهاي جديد ايجاد مي‌كنند فواصل زماني مشابه اينها بمنظور تكميل فرآيند سه مرحله‌اي UL براي ايجاد يك استاندارد ارزيابي ITE تشكيل شده‌اند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله دفاع در مقابل کرم ها و ويروس ها ی کامپیوتری

کرم ها و ويروس ها نوع خاصی از برنامه های کامپيوتری موسوم به " کد مخرب " می باشند. علت ظهور کرم ها و ويروس ها ، وجود ضعف در برنامه ها ی کامپيوتری است . آنان نسخه هائی از خود را تکرار و يا به ساير برنامه ها متصل، بسرعت گسترش و بسادگی از سيستمی به سيستم ديگر توزيع می شوند.درابتدا لازم است که تعريف مناسبی برای هر يک از آنان ارائه گردد . کرم ها ، نوع خاصی ازبرنامه های کامپيوتری می باشند که پس از آغاز فعاليت خود ، بدون مداخله انسانی منتشر و توزيع خواهند شد. ويروس ها ، نوع ديگری از برنامه های کامپيوتری می باشند که بمنظور انتشار و توزيع خود نيازمند انجام عمليات خاصی توسط کاربر نظير فعال شدن فايل همراه يک نامه الکترونيکی می باشند.کاربران در اغلب موارد و در مشاهده با فايل های ضميمه همراه نامه های الکترونيکی ، اغوا و بدون لحاظ نمودن مسائل امنيتی آنان را باز و به عاملی برای گسترش يک ويروس تبديل می شوند. کاربران بدليل کنجکاوی مربوط به موضوع يک نامه و يا ظاهر شدن نامه بگونه ای که برای مخاطب خود آشنا است ، اقدام به باز نمودن ضمائم يک نامه الکترونيکی می نمايند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله جبر بول و گيت منطقي Boolean alyebra

اعمالي كه در دستگاههاي الكترونيكي و يا با كامپيوترها انجام مي پذيرد از يك برنامه program پيروي مي كند پاسخهاي كه به وضعيتهاي متغير يك برنامه داده مي شود از يك منطق معين تبعيت مي نمايند منطق علم استدلال يا علم نتيجه گيري از مفروضات است. در علم Logic قوانين و اصولي وجود دارد كه در آنها استنتاج صحيح و اصولي از داده‌ها انجام مي گيرد. عبارات منطقي بصورت سمپلها و معادلات نوشته مي شود و ساده ترين سمبلها در اين منطق درست يا نادرست و يا به عبارتي بسته يا بار بودن يك كليد است در هر حال خروجي مي تواند نشان دهنده يك وضعيت باشد.

ادامه مطلب + دانلود
    
صفحه 1 از 51اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
رفتن به صفحه:   برو 

 
 

 

 
 

 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق بهOloomSara.com می باشد.
Copyright © 2015-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد