جستجوی پیشرفته مطالب: پروژه تحقیق مقالات علمی > کشاورزی دام طیور > پروژه تحقیق مقاله فارسی
 
 

 

 
دانلود رایگان مقاله و تحقیقات کشاورزی و دام و طیور
 
   
عنوان مطلب :

دانلود رایگان کارآفرینی پرورش قارچ


تاریخ ایجاد 1393/09/15    تعدادبرگ: 20  تعدادمشاهده  2291

 پرورش قارچ
تاریخچه استفاده از قارچ خوراکی 
قارچها موجوداتی هستند که از ادوار قدیم با انسان بوده اند. سوابق فسیلی آنها به دوران پر کامبرین و دونین بر می‌گردد. تاریخ مصرف قارچ های خوراکی بعنوان غذا و دارو به زمانی بسیار دور برمی‌گردد و حتی انسان های نخستین از خواص ویژه قارچ ها اطلاع داشتند. آزتک ها از قارچها بعنوان مواد توهم زا در فالگیری استفاده می‌کردند و قارچ را گوشت خدا God's flesh می‌نامیدند. نوشابه مستی‌آور سوما نیز چیزی جز عصاره آمانیتا موسکاریای سمی نبوده که از گروه قارچ های کلاهکدار است . اگر تاریخچه تولید قارچهای خوراکی به دقت مورد بررسی قرار گیرد , تاریخی چند هزار ساله را میتوان برای آن قائل شد. پرورش قارچهای خوراکی حدوداً به 20 قرن پیش در ژاپن و چین بر می‌گردد. کاشت قارچ در گلخانه اولین بار در سوئد در سال 1754 میلادی ابداع شد.
کشور های مختلف جهان با توجه به فرهنگ غذایی در طی سالهای گذشته به نوعی از این محصول ارزشمند برخوردار بوده اند و در حال حاضر , اکثر قریب به اتفاق کشورهای دنیا آن را به عنوان یک محصول کشاورزی و باغی قلمداد و حتی به منظور توسعه هر چه بیشتر تولید و مصرف آن , برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت برای آن قائلند و سالانه هزینه های بسیاری را مصرف آن میسازند . در این میان کشورهای آمریکایی , اروپایی , اسیایی و آفریقایی هر کدام به نوعی نسبت به توسعه همه جانبه آن اقدام و گاهی در بعضی کشورها با توجه به فرهنگ غذایی , میزان قارچها بر دیگران پیشی گرفته و تولید آن گونه خاص , بیشتر است.کشورهایی مانند چین , از 2 هزار سال پیش قارچها را نیز به موازات سایر محصولات کشاورزی پنداشته و در حال حاضر , سالانه چند میلیون تن تولید انواع قارچها را در برنامه های خود دارند . البته در این میان از خواص داروئی و درمانی قارچهای داروئی نیز غافل نمانده و در صنعت داروسازی در کشور مذکور در حد قابل توجهی رونق یافته است به طوری که در مراجعه به پزشکان چینی , انواع داروها از جمله قرص , کپسول , آمپول و.... تجویز میگردد.
البته شایان ذکر است که قارچها به لحاظ بافت فیبری و سلولزی و نیز داشتن پلی ساکاریدهایی در دیواره سلولی شان به عنوان ضد سرطان محسوب میگردند . در این میان می توان به قارچهایی اختصاصا ضد سرطان اشاره کرد مانند قارچهای گاندرما ,آریکولاریاو شیتاکه . کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود رایگان کارآفرینی پرورش قارچ,دانلود رایگان, کارآفرینی پرورش قارچ,دانلود رایگان کارآفرینی, پرورش قارچ,دانلود کارآفرینی ,مهارت ها ی فنی , مهارت های زندگی , مهارت های یادگیری , کارآفرینی
مقالات مرتبط
دانلود رایگان کارآفرینی کشت صیفی جات و سبزی جات
دانلود رایگان پاورپوینت گیاه داروئی زنجبیل
دانلود رایگان مقاله زعفران قاینات
دانلود رایگان مقاله ضرورت و توسعه روشهاي آبياري تحت فشار در آبياري فضاي سبز
دانلود رایگان مقاله خيار گلخانه اي
دانلود رایگان پروژه خربزه و خرج کرد آن
دانلود رایگان مقاله اشاره ای بر اصول نظری گسترش سیلاب
دانلود رایگان مقاله پیش بینی سطح آب در مخزن با استفاده از سیستم استنتاج فازی – عصبی تطبیقی
دانلود رایگان پروژه بهینه سازی مصرف منابع اب در تولیدات کشاورزی
دانلود رایگان پروژه زعفران
دانلود رایگان پروژه آفات مهم گندم و مديريت كنترل آنها در ايران
دانلود رایگان اسلاید کنه های خرما و انجیر
دانلود رایگان اسلاید کشاورزی پایدار
دانلود رایگان اسلاید پمپ های هیدرولیكی
دانلود رایگان تحقیق کاربرد رایانه در تولیدات باغبانی طریقه ی کشت هیدروپونیک خیار
دانلود رایگان پروژه ذرت علوفه ای و سیلوی آن
دانلود رایگان تحقیق اصول پرورش طیور - پرورش طیور گوشتی
دانلود رایگان پروژه کشت هیدروپونیک و خیار گلخانه ای
دانلود رایگان پایان نامه بررسي قابليت تركيب‌پذيري عمومي و خصوصي براي صفت عملكرد در ده ايزوله خالص هموكاريون قارچ خوراكي تكمه‌اي سفيد (Agaricus bisporus)
دانلود رایگان پروژه بررسي اجمالي عملكرد توربين هاي انبساطي
 
 

 

 
 

حمایت از سایت

 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق بهOloomSara.com می باشد.
Copyright © 2015-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد