تماس با ما درباره ما اعضای ویژه تبلیغات فروشگاه انجمن آپلود پروژه شما صفحه نخست

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

 
  جستجوی پیشرفته مطالب: صفحه نخست
 
 

مدرسان شریف , 35 درصد تخفیف مدرسان شریف , تخفیف بسته های آموزشی مدرسان شریف
بانک سوالات پیام نور , نمونه سوالات پیام نور ,  بانک نمونه سوالات پیام نور , نرم افزار نمونه سوالات پیام نور ,
نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی , بانک  نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی , بانک نمونه سوالات پیام نور , نرم افزار پرینت سوالات پیام نور , فروش بانک سوالات پیام نور , ترم دوم 93 , تابستان 93 , سوالات نیمسال دوم 93 پیام نور , نمونه سوالات ترم تابتسان 93 پیام نور , دانلود رایگان سوالات نیمسال دوم 93 , دانلود رایگان  نمونه سوالات تابستان 93 پیام نور , نمونه سوال پیام نور

 

 
آخرین مقالات سایت
 
   

دانلود رایگان مقاله استاندارهای منتخب جهت ساخت و برچسب های محصولات شیر سویا در آمریکا

هدف از این استانداردها برای ساخت و برچسب های روی محصولات شیر سویا در ایالت متحده آمریکا عبارتست از : - توسعه و ترفیع صادقانه و منصفانه در تعامل با علایق مصرف کننده که خود رعایت حقوق مصرف کننده را به دنبال دارد. - ایجاد نوعی تضمین مبنی بر دریافت محصول با کیفیت بالا توسط مصرف کنندگان شیر سویا و محصولات دیگر آ«. - ایجاد ثبات و رعایت معیارهای مناسب و مهم در برچسب ها (Lable) بر روی محصول - انتشار اطلاعات و اصطلاحات مربوط به صفت تغذیه انجمن صنایع غذایی سویای ایالت متحده آمریکا به تمامی صاحبان صنایع تولید شیر سویا و سایر محصولات از سویا و نیز فروشندگان این محصولات توصیه می نماید که با استانداردهای ارائه شده از سوی این سازمان موافقت نموده و آن را به کار گیرند. توجه : این استانداردها به عنوان ضمیمه های منتخب و داوطلبانه، نیازمندیهایی قانونی و احتیاجات سازمانهای ذیربط و مربوط به امور صنایع غذایی کشور آمریکا را که پیرو قوانیم آن دولت فدرال می باشد را تأمین می نمایند. این سازمانها و مراجع عبارتند از سازمان غذا و دارویی آمریکا و آرایشی بهداشتی آن کشور، طبق عملکرد عنوان 21 با کد نظام نامه در سند 301 زیر نظر بخش آموزش تغذیه و تأیید شده از سوی FDA واحد غذا و داروی ایالت متحده آمریکا که قابل اجرا بودن آن تأیید شده. این استاندارد منتخب و داوطلبانه کلیه قوانین مربوط به حقوق مصرف کننده در بخش تغذیه را رعایت نموده است. این قوانین به طور حتم قوانینی دور از ذهن نبوده و اجرا بودن آن از نظر علمی و عملی بررسی شده است. یک کمپانی که اقدام به تولید شیر سویا و یا محصولات آن می نماید با مشاوره و راهنمایی گرفتن از این استانداردها به طور حتم به کلیه نیازهای خود از لحاظ استاندارد پاسخ می گوید و این عمل را باید قبل از بازاریابی اقتصادی محصول خود انجام دهد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله پنیر پروسس و جانشینها یا محصولات پنیری بدلی

فرآورده ها محصولات در این گروه از محصولات پنیری با پنیرهای طبیعی متفاوت است به این صورت که آنها به طور مستقیم از شیر یا شیر آبگیری شده ساخته نمی شوند اما تا اندازه ای دارای اجزاء گوناگونی مانند پنیر طبیعی، شیر پس چرخ، آب، روغن کره، کازئین ، کازئیناتها، دیگر ترکیبات لبنی، روغن نباتی، پروتئینهای گیاهی و ترکیبات جزئی هستند. دو دسته اصلی بنام محصولات پنیری فرآیند شدة پاستوریزه و جانشین ها یا محصولات مصنوعی وجود دارد که به علاوه ممکن به اجزاء دیگری نیز تقسیم بندی شود که بستگی به ترکیبات و نوع و میزان (سطح) اجزاء تشکیل دهنده مورد استفاده دارد. (جدول 1 – 18) اقلام منحصر به فردی که در پائین ذکر می شود از آن جمله است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله فرایندهای غشایی و کاربرد آنها در صنایع لبنی UF اولترافیلتراسیون

تاریخچه جداسازی مواد کلوئیدی از محلولها توسط صافیهای غشایی به قرن گذشته بر می گردد . جداسازی آنزیمهای پروتئینها در مقیاس آزمایشگاهی بوسیله غشاء نیمه تراوا با دیالیز انجام میپذیرفت . به دلیل کسل کننده بودن و نیاز به مدت طولانی در این روش تلاشی جهت بکارگیری آن در مقیاس صنعتی برای جداسازی مواد کلوئیدی و تغلیظ صورت نمی پذیرفت . تکامل و توسعه فراپالایش در مقیاس صنعتی پس از اکتشاف غشاهای نامتقارن اسمیتریک به وسیله لئو و سوری- جان در سال 1962 پدید آمد . هر چند اهداف این دو نفر تولید غشاهایی برای نمک زدایی آب دریا به طریقه اسمز معکوس بود . مدت کوتاهی پس از آن غشاهای فراپالایش نامتقارن با شدت نفوذ بالا خواص مناسب و مقاومت مکانیکی خوب ابداع و کشف گردید . تحقیقات برای دستیابی به یک ساختمان مناسب برای فراپالایش موجب ابداع شکل لوله ای صافیها گردید . در سال 1969 طرح صفحه و قاب برای سیستم فراپالایش ابداع شد و در همان زمان اشکال مختلف فراپالایش بطور تجاری در اختیار عموم قرار گرفت . از آن پس توسعه بسیار سریعی در تجهیزات و ساختار غشاهای فراپالایش پدید آمد .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله كنترل سرمايي مركبات

اين زماني اتفاق مي‌افتد كه يك توده هواي سرد و وسيع از قطب جنوب روي منطقه حركت مي‌كند. اين نوع سرمازدگي زياد رايج نيست. سرما پايين مي‌آيد و سرما اغلب روي قسمت‌هاي هوايي گياه ديده مي‌شود. زماني كه سرمازدگي تشعشعي روي مي‌د‌هد، به دو فرم ديده مي‌شود: • سرمازدگي سفيد: زماني كه شبنم قبل از صفر درجه تشكيل مي‌شود و زماني كه دما به صفر درجه‌ مي‌رسد، كريستال‌هاي يخ تشكيل مي‌شود. از اين رو سرمازدگي سفيد نام دارد. فرم ديگر سرمازدگي: • سرمازدگي سياه: گسترش مي‌يابد زماني كه دماي تشكيل شبنم زير صفر درجه است. سرمازدگي بدون هيچ يك از علائم قابل رويت يخ سفيد روي مي‌دهد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله تشريح معيارها و زير معيارها در مدل EFQM

در توانمندسازها هر كدام از معيارها به تعدادي زير معيار و هر كدام از زير معيارها به تعدادي نكات راهنما تقسيم مي‌شوند. رعايت كردن تمامي‌نكات راهنما و ارجاع دادن به تمامي‌آنها در سازمان، اجباري نيست و هر سازماني مي‌توماند به ماهيت و فعاليت خود به آنها توجه كند. ساختار معيارهاي توانمند ساز، در شكل زير نشان داده شده است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله مدل و الگوريتم براي مساله پسر روزنامه فروش دو ترازي با تقاضا هاي فازي و تخفيف ها

اين مقاله مدل را براي مساله پسر روزنامه فروش با تقاضا هاي فازي و تخفيفات مقداري در سيستم تصميم سلسله مراتبي مورد بررسي قرار مي دهد، كه در آن توليد كننده به عنوان تصميم گيرنده (DM) تراز بالا در نظر گرفته مي شود و براي به حداكثر رساندن سود خود در مورد قيمت عمده فروشي روزنامه تصميم مي گيرد، در حاليكه خرده فروش ها تصميم گيرندگان تراز پاييني هستند و براي حداكثر كردن سود مورد انتظار خود، در مورد مقادير سفارش دهي روزنامه تصميم مي گيرند. يك مدل برنامه ريزي دو ترازي براي اين نوع مساله فرمول بندي شده است. براي حل اين مدل، يك الگوريتم هوشمند هيبريدي بر مبناي الگوريتم ژنتيك و شبيه سازي فازي تعميم يافته و چند مثال عددي براي نشان دادن اثر بخشي آن ارائه شده است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله جایگاه تکنولوژي هاي هوش مصنوعی در عرصه مدیریت مالی و سرمایه گذاري

جهانی شدن در هیچ عرصه اي از فعالیت بدان گونه که در بازارهاي مالی تحقق یافته ، خود را نشان نمی دهد . توقف120دقیقه اي بازارهاي سرمایه، از زمان بسته شدن بورس نیویورك تا زمان بازشدن بورس توکیو ، آن هم به خاطر وجود اقیانوس آرام ، تنها فرصت استراحتی است که دست اندرکاران بازار سرمایه دارند . از طرفی، در دو دهه اخیر، علاقه فزاینده اي در استفاده از کامپیوتر براي ورود هوش مصنوعی در پیاده سازي کاردبردي علوم مختلف وجود داشته است .هوش مصنوعی فعالیت ایجاد توانایی در ماشین هایی چون کامپیوتر ها جهت به نمایش گذاردن رفتار هوشمندانه است که در انسانها مشاهده می شود . هوش مصنوعی نشان دهنده پیشرفته ترین کاربرد کامپیوتر تا به امروز بوده که تلاش می کند تا بعضی انواع منطق انسانی را تقلید کند. با همه توجهات، انسان فکر می کند که هوش مصنوعی مفهوم کاملا جدیدي است. در حوزه مباحث مدیریت مالی و سرمایه گذاري بعد از کاربردهاي گسترده کامپیوتر و بسته هاي نرم افزاري، تحولی به مراتب عمیق تر در این زمینه صورت گرفت و آن به کارگیري هوش مصنوعی در تحلیل وضعیت مالی شرکت ها و تصمیم گیري هاي مالی می باشد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله نقش خودتعیین گری در توانمندسازي کارکنان

بسياري از رفتارهاي انسان با سازوکارهاي نفوذ بر خــــــود (Self-influnce)، برانگيخته و کنترل مي شوند. در ميان مکانيسم هاي نفوذ برخود، هيچ کدام مهمتر و فراگيرتر از باور به خودتعیین گری شخصي نيست(1997،Bandura). اگر فردي باور داشته باشد که نمي تواند نتايج مورد انتظار را به‌دست آورد، و يا به اين باور برسد که نمي تواند مانع رفتارهاي غيرقابل قبول شود، انگيزه او براي انجام کار کم خواهد شد. اگرچه عوامل ديگري وجود دارند که به عنوان برانگيزنده هاي رفتار انسان عمل مي کنند، اما همه آنها تابع باور فرد هستند. در اين مقاله سعي شده است نظريه خودتعیین گری و عوامل ايجادکننده و تقويت کننده باور خودتعیین گری کارکنان به‌طور مختصر توضيح داده مي شود.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله عوامل موثر بر رضايت شغلي كاركنان بانك ملي

دو عامل اساسي در اعمال مديريت «انسان»و «نظام عملياتي سازمان ها» مي باشند. از آنجا كه نظام هاي عملياتي توسط انسانها به اجرا در مي آيند.بنابراين مي توان ادعا نمود كه مهمترين سرمايه سازمانها- نيروي انساني شاغل در آنها است.در سال هاي اخير، سازمان هاي پيشرفته و موفق بخش عظيمي از زمان و سرمايه خود را به نيروي انساني اختصاص داده اند تا آن را براي افزايش بهره وري و كارايي سازمان به كار گيرند. پيش نياز اين امر نيز شناخت منابع انساني نه تنها ازنظر كميت بلكه همچنين از نظر كيفيت ونوع نگرش آن نسبت به شغلش در سازمان مي باشد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله مفهوم نابرابري و مفاهيم مرتبط با آن از ديدگاه كاركرد گرايان ، تضادگرايان و ديدگاه‌هاي تركيبي

دراين مقاله پس از تعريف مفهوم نابرابري و مفاهيم مرتبط با آن مفهوم نابرابري از ديدگاه كاركرد گرايان ، تضادگرايان و ديدگاه‌هاي تركيبي مورد بحث قرار گرفته است . در پاسخ به اين پرسش كه چرا افراد احساس نابرابري مي‌كنند از ديدگاه‌هاي جانسون ، توكويل و ديويس استفاده شده است . به نظر توكويل زماني كه در اوضاع اقتصادي رونقي مشاهده شود توقعات با سرعت بيشتري افزايش مي‌يابد و فاصله بين آنچه مردم به دست آورند و آنچه فكر مي‌كنند بايد به دست آورند موجب احساس نارضايتي از وضع موجود مي‌شود . به نظر چالمرز جانسون آنچه باعث احساس نابرابري مي‌شود رونق يا ركود اقتصادي به تنهايي نيست بلكه عدم تعادل بين ارزش‌ها و محيط موجب احساس نابرابري مي‌شود . روند رو به افزايش استفاده از تكنولوژي و گسترش نظام سرمايه‌داري و پديده جهاني شدن ابعاد تازه‌اي به نابرابري اجتماعي در جهان داده است . امروزه نابرابري ديجيتالي نيز فاصله كشورهاي فقير و غني را افزايش داده است . ارتباط جهاني شدن و نابرابري در بخش پاياني مقاله مورد بحث قرار گرفته است .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله نقش مهندسی مجدد و فن آوری اطلاعات در بهبود کیفیت عملکرد سازمان

بخش خفر قریب به 3000 کیلومتر مربع مساحت دارد و یکی از پرجمعیت ترین و مهمترین بخش های شهرستان جهرم می باشد، که محدود است از طرف شمال به بخش سروستان، از طرف مغرب به کوار و بخش مرکزی شهرستان فیروزآباد، از طرف جنوب به بخش سیمکان و کوهک شهر ستان جهرم، و از طرف مشرق به بخش کردیان، قسمتی از این بخش در امتداد قره آغاج (قره قاج) یعنی در دوره ای به عرض متوسط 5/4 و طول تقریبی 45 کیلومتر قرار دارد، و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا در شرق 1145 متر و در غرب 1355 متر می باشد و تقریبا 220 متر از شهرستان جهرم مرتفع تر است. محصولات این بخش عبارتند از: غلات و برنج و خرما، مرکبات و میوه و بادام و صیفی جات. شغل اهالی زراعت و باغبانی و صنعت دستی آنها قالی بافی است. این بخش از دو دهستان به نام خفر و گوگان تشکیل شده ومجموع قراء آن 45 و تعداد نفوس آن در حدود هفده هزار نفر است. مرکز این بخش، قصبه باب انار است که در دهستان خفر و کناره راه شوشه شیراز- جهرم قرار گرفته.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله تعريف آدم ربايي

آدم ربايي،معادل واژه هاي(abduction . kidnapping) در زبان انگليسي و واژه (enlevement) در زبان فرانسه و واژه (اختطاف) در زبان عربي مي باشد كه در برخي موارد براي مطلق آدم ربايي و در پاره اي موارد،براي ربودن دختر به منظور عمل نامشروع به كار مي رود و تعريفهاي زير براي اين واژه ها بيان شده است؛ انتقال يك يا چند شخص از مكاني به مكان ديگر بر خلاف اراده آنان،كه ممكن است از راه خدعه يا فريفتن يا بازور انجام گيرد. (موريس نخله،القاموس القانونيه الثلاثه،ص 96) . انتقال يك شخص بدون رضايت او از محلي به محل ديگر به وسيله زور،تهديد يا فريفتن. آدم ربايي به معناي سلب آزادي تن است بنابراين ابتدا بايد معناي آزادي تن را دانست. آزادي تن چنين تعريف شده است:«آزادي بدني هر فرد بطوري كه بتواند از هر نقطه كشور به نقطه ديگر آن مسافرت نموده يا نقل مكان دهد يا از كشور خود خارج شده و به آن مراجعت نمايد و از توقيف بدون جهت محفوظ و مصون باشد نتيجه اين آزادي،لغو بردگي و شبه بردگي،لغو بيكاري،منع توقيف و حبس بدون مجور اشخاص است». (محمد جعفري لنگرودي،ترمينولوژي حقوق،واژه آزادي تن)

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله فقه زنان و مسئله برابری

نابرابری ميان زن و مرد يا نابرابری ميان زنان و مردان به مثابه گروههای اجتماعی پديده قابل مشاهده‌ايی در جامعه ايران است. اين پديده صرفنظر از هر تاويلی از آن دست کم در سه عرصه وجود دارد: نابرابری در عرصه توزيع درآمد و دارآئی، نابرابری در عرصه توزيع قدرت سياسی و تصميم گيری اجتماعی، نابرابری در عرصه منزلت اجتماعی. جنبه هايی از اين نابرابری‌ها به شکل غير رسمی ولی واقعی وجود دارد و به اصطلاح جنبه حقيقی دارد، و برخی ديگر دارای جنبه رسمی و حقوقی است. تعين مرزهای آشکار ميان اين عرصه‌های گوناگون نابرابری دشوار است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله قاعده غرور

جمله « المَغرورُ يَرجِعُ إِلی مَن غَرَّهُ »‌ هر چند در متن حديثی به عينه نيامده است اما بين فقها مشهور است. آری در كتاب مستدرك الوسائل از كتاب دعائم الاسلامدر حديث امام علی‌(ع) آمده است كه: «مرد برای‌مهريه به كسی‌رجوع می كند كه او را فريب داده است». همچنين در روايت جمهور از امام علی(ع) چنين آمده است: «مغرور برای مهريه به كسی‌كه فريبش داده برمی‌گردد». قبل از ورود به بحث از قاعده غرور وغرر تحقيق در ماده غرور و غرر و همچنين كلمه « تدليس» وارتباط آن با غرور مناسب است. می گوييم: به دلالت كتابهای‌لغوی، معنی‌غرور انخداع و فريب خوردگی است. از قاموس: غَرَّهُ غَرواً و غَرّاً و غِرَّهً، مغرور وغرير يعنی: او را نيرنگ داد و به باطل تطميعش كرد او هم نيرنگ را پذيرفت وگول خورد و غافل شد. در المنجد:‌هركس خدعه را بپذيرد پس مغرور است. در مفردات گفته شده: غَرَرتُ فلاناً يعنی‌به او نيزنگ ريختم وبه آنچه می‌خواستم از او رسيدم. وغِرَّه ناآگاهی‌و غفلتی است كه در بيداری‌اتفاق می افتد. و اصل آن از غُرّ است كه در چيزی‌آشكار می‌شود. و از همين ماده است غِرّه الفَرَس و الغُرور. هر چيزی‌انسان را فريب دهد من جمله مال و جاه و شهوت و شيطان و ... گاه آن را به شيطان تفسير كرده اند

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله مباني و تفاوت‏ها در فقه زنان

وقتي درباره نظام حق و نظام تكليف بحث مي‏شود، مراد از حق، حق واجب است؛ يعني هر انساني حقوقي دارد كه عقل و شرع او را براي پيگيري و استيفاي آن‏ها محق مي‏دانند؛ به گونه‏اي كه اگر «من عليه الحق» كوتاهي كند، امكان اقامه دعوي براي شخص بوده و مي‏تواند با استفاده از مجاري قانوني، حق خود را بستاند. در برابر اين حق نيز تكاليف الزامي وجود دارند كه هر انساني ملزم به رعايت آن‏ها است. واضح است كه هر تكليفي، مبتني بر توانايي انجام آن است و عقل و شرع، درباره محال بودن تكليف غيرمقدور، با يكديگر موافقند. مهم اين است كه دايره توانايي هر انساني، گسترده‏تر از دايره تكاليف الزامي برعهده او است.از اين رو، در اين بحث، دو محور را مي‏توان دنبال كرد:

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله حقوق شهروندی در جهان امروز

بیشتر دولتهای ملی در اثر کوششهای پادشاهانی که به گونه ای موفقیت آمیز قدرت هرچه بیشتر را در دست خود متمرکز ساختند به صورت نظامهای سیاسی متمرکز و کارآمد درآمدند. دولت دارای حاکمیت در آغاز دولتی نبود که شهروندان از حقوق مشارکت سیاسی برخوردار باشد این حقوق تا اندازه زیادی از طریق مبارزاتی که قدرت شاهان را محدود کرده یا عملاً آنان را برانداختند - گاهی از راه انقلاب، مانند موارد فرانسه یا ایلات متحده - کسب گردیدند. تی اچ مارشال سه نوع در ارتباط با رشد شهروندی تشخیص داده است. Marshall , 1973)) حقوق مدنی به حقوق فرد در قانون اطلاق می شوند. این حقوق شامل امتیازاتی است که بسیاری از ما آنها را امروز بدیهی می دانیم اما به دست آوردن آنها زمانی دراز طول کشید او به هیچ وجه در همه کشورها شناخته نشد.حقوق مدنی شامل آزادی افراد برای زندگی در هر جایی که انتخاب می کنند، آزادی بیان و مذهب، حق مالکیت و حق دادرسی یکسان در برابر قانون است این حقوق در بیشتر کشورهای اروپایی تا اویل قرن نوزدهم به طور کامل برقرار گردیده بود.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله اختلالات حركتي در مفصل زانو

در اين بخش، اختلالات حركتي و تظاهرات باليني، مهمترين اختلالات مفصل پتلوفمورال بحث و بررسي مي شود. اين اختلالات عبارتند از: - سندرم دردناك مفصل پتلوفمورال (كه به آن سندرم درد قدام زانو يا سندرم تغيير مكان پتلا نيز گفته مي شود.) - نيمه در رفتگي و در رفتگي پتلا - التهاب تاندون پتلا - تغييرات آرتريتي ناشي از كندرومالاسي پتلا

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله ناحیه بندی تصاویر تشدید مغناطیسی به کمک یک روش بدون سرپرست

امروزه روش¬های گوناگونی جهت عکسبرداری از بافت¬های بدن انسان موجود است ، از جمله روش¬هایی که برای عکسبرداری از بافت مغزی بکار می¬روند ، عبارتند از : MRI ,CT_Scan, Ultra sound,X_Ray , PET ,SPET,… . با افزایش تصاویر وروش¬های تصویربرداری بدیهی است که نیاز به انواع پردازش¬های کامپیوتری ، جهت بهبود تصاویر ، سهولت تشخیص و بالا بردن میزان دقت تشخیص ،نیز افزایش یافته است . از میان تکنیک¬های مختلف تصویر برداری از بافت مغز روش تشدید مغناطیسی (MRI) بدلیل قابلیت تفکیک و کنتراست مناسبتر ، وضوح بیشتر و البته خطر کم¬تر ، پرکاربردتر است و لذا پردازش تصاویر این تکنیک از اهمیت ویژه¬ای برخوردار است.[1]

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله آکرومگالی

هورمون رشد توسط گرلین، یک هورمون رشد سکوتوگوگ گیرنده یگانه 3 است که عمدتاً در دستگاه گوارش در پاسخ به در دسترس بودن مواد غذای سنتز شده است، تنظیم شده است. مطلاعات تا به امروز نشان می دهد که گرلین به عنوان هورمون رشد -هورمون رشد آزاد می کند که عمدتاً از طریق مکانیزم هیپوتالاموس است. (سکوتوگوگ: ماده ای است که باعث می شود ماده دیگر ترشح شود. گرلین: یک پپتید از 28 آمینواسید محرک گر سنگی است و هورمونی است که عمدتاً توسط سلولهای P/D1 سلولها پوشاننده جدار داخل فوندوس معده انسان و سلولهای اپسیون از لوزالمعده تولید می شده است.)

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله پيامدهاي رواني - اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي در پدیده مهاجرت و پيامدهاي ناشي از آن

رويكرد اجتماعي عمدتاً به تبيين پديده اي اجتماعي از جمله مهاجرت و پيامدهاي آن بر اساس نقطه نظرات جامعه شناسي كاركرد گرايي كلاسيك مي پردازد . بر اساس اين رويكرد هر گونه تغييري در جامعه روي دهد در جهت تعادل و هماهنگي مي باشد . مهاجرت در اصل نوعي جابجائي جمعيت بوده كه تحركات جغرافيايي جمعيت را شرح مي دهد . بهرحال نوعي ايجاد تغيير در جوامع به شمار مي آيد كه در جهت تعادل سيستم اجتماعي صورت مي گيرد . پس در اين ديدگاه مهاجرت در پاسخ به يك حالت عدم تعادل در جهت رسيدن به تعادل در جامعه صورت مي گيرد . (( پارسونز )) كه يكي از برجسته ترين انديشمندان اين ديدگاه مي باشد ، بيان مي دارد : (( اگر جامعه دچار بحران و انحراف گردد ، دوحالت ممكن است رخ دهد ، يا جامعه در قبال بحران بوجود آمده مي تواند مقابله كرده و خود را ترميم نمايد و به شكل نوين و موافق با وضع جديد به حيات خود ادامه ميدهد و يا فاقد خصلت ترميم پذيري بوده و بنابراين در برابر هر گونه نوساني ناتوان است كه در اينصورت از بين خواهد رفت )) 1

ادامه مطلب + دانلود
    
صفحه 10 از 338اولين   قبلي   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدي   آخرين   
رفتن به صفحه:   برو 

1
 
 

 

 
 

 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق بهOloomSara.com می باشد.
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک