تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

 

 
  جستجوی پیشرفته مطالب: صفحه نخست
 
 
 
گزیده ای از مقالات پربازدید سایت
 
   

دانلود رایگان تحقیق كودكياري ( نگهداري كودك )

مراقبت ازكودك سالم در منزل: نيازهاي كودك تدريجاً برحسب مراحل مختلف رشد تغييرشكل ميابدودراين تغيير والدين وياپرستاركودك نقش اصلي واساسي رادارند.امروزمادران جوان خيلي بيشترازمادران خود تجربه دارند ومسائل بهداشتي را مراعات ميكنند زيرا خوشبختانه باتربيت پزشكان پرستارهاوباتأسيس مراكزبهداشتي،بهداشت كشوربه سرعت روبه پيشرفت است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق كودك آزاري

«مقدمه » پدران و مادران به حكم عواطف جوشان و نيرومند پدري ومادري فرزندان را در زير پر وبال محبت خود مي پرورانند .كمبودي براي آنها باقي نمي ماند وكمتر پدر ومادري است كه آرزومند نباشد فرزندانشان ازتمام مواهب زندگي برخوردار گردد و آينده اي درخشان برايش تامين نگردد لكن وقوع بسياري ازحوادث تلخ وناگوار در گذشته وحال نشان مي دهد كه تنها سرنوشت كودكان را به دست عواطف كوروكر پدران ومادران سپردن كافي نيست .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق فنون مذاکره و ارتباط موثر

چگونه به استراتژي ديگران پي ببريم : استراتژي به معني "تركيبي از عواملي چون انواع تصورات دروني، كيفيتهاي حسي لازم و ترتيب اين عوامل است كه ما را به نتيجه معيني مي رساند." كليد موفقيت ما در كشف استراتژي ديگران اين است كه بدانيم افراد تمام اطلاعات لازم مربوط به استراتژي خود را بصورت كلمات، حركات بدن حتي با حركات چشم و ايما و اشاره به شما انتقال مي دهند.قبل از اينكه بتوانيد استراتژيهاي ديگران را دريابيد، لازم است كه بدانيد هريك از علائم، بازگو كننده چيست؟ دو راه براي يافتن درك صحيح از مردم و استراتژي آنها ذكر شده است : • نظر متعادلي نسبت به ديگران و خودتان پيدا كنيد ضمن تماس با ديگران اين نكته را مورد توجه قرار دهيد كه ديگران انسانهاي مهمي هستند ولي به خاطر داشته باشيد شما هم انسان با ارزش و مهمي هستيد.• نگرش عاقلانه اي نسبت به ديگران اتخاذ كنيد سعي كنيد با ديدي عاقلانه به رفتار و كردار و نظريات ديگران، نگاه كنيد. عده اي خواهان رشد شما هستند و عده اي ممكن است به شما حسد بورزند، آماده ضربه خوردن از طرف حسودان باشيد.ترس از مردم ترس بزرگي است ولي راه غلبه بر آن اين است كه درك درستي از مردم داشته باشيد و از آنها شناخت كافي پيدا كنيد، ملاحظه خواهيد كردكه واقعاً اينگونه نيست وخواهيد توانست بر ترس خود از آنها غلبه كنيد.امام صادق مي فرمايند :" مي خواهيد بدانيد ديگران نسبت به شما چگونه قضاوت مي كنند به خود بنگرديد كه نسبت به آنها چگونه نگاه مي كنيد."

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق فرهنگ

بخش اول: فرهنگ تعريف فرهنگ: در تعريف تايلور « فرهنگ» مجموعه پيچيده اي شامل دانش، معتقدات، باورها، هنرها، صنايع، فنون اخلاق، حقوق قوانين و آداب و رسوم و بالاخره تمام قابليتها و عادات و رفتاري است که انسان به عنوان عضو جامعه خود فرا مي‌گيرد و در برابر آن جامعه وظايف و تعهداتي را در بر دارد. فرهنگ يک گروه يا جامعه، عبارت است از مجموعه يي از باورها، آيين‌ها، انديشه‌ها، ارزشها و نيز مسايل، موضوعات و مقولات مادي که تک تک افراد به عنوان اعضاي اين گروه يا اجتماع آن‌ها را فرا مي‌گيرند. مطالعات فرهنگي يا دست کم بخشي از اين مطالعات، شامل تجزيه و تحليل، طبقه بندي و تطبيق علمي اين پديده‌هاي گوناگون است. ( قاسم نژاد، ص 24).

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق مشاوره شغلی

مشاوره شغلی مشاوره شغلی عبارت است از تعیین یک حرفه که با استعدادها و امکانات و خصوصیات روانی و جسمی فرد سازگار و هماهنگ باشد. به عبارتی در این شاخه راهنمایی و مشاوره دو دسته اطلاعات مورد بررسی قرار می‌گیرند. یک دسته اطلاعات مربوط به مشاغل و دسته دیگر اطلاعات مربوط به ویژگیها و استعدادهای فرد و در جریان مشاوره تلاش می‌شود تا هماهنگی و تناسب بین این دو دسته اطلاعات مشخص شود و تعیین گردد تا چه اندازه‌ای شرایط مربوط به یک حرفه با تواناییها و ویژگیهای فرد سازگاری دارد. تاریخچه مشاوره شغلی در گذشته انتخاب مشاغل توسط افراد بسیار متفاوت‌تر از شرایط کنونی بوده است. جوانان خانواده معمولا مشاغل و حرفه خود را به صورت موروثی از پدران خود دریافت می‌کردند و در نتیجه مشاوره شغلی چندان مفهوم و اهمیتی برای آنان نداشت. اما با شروع پیچیده‌تر شدن جوامع ، گسترش یافتن حرفه‌ها و مشاغل متعدد ، تخصصی‌تر شدن حرفه‌ها و احساس نیاز به همخوانی بین توانایی فرد و نوع حرفه ، نیاز مراکز صنعتی و ... به افراد ماهر ، افزایش بی‌رویه جمعیت جوان کشورها و افزایش دانش آموزان و ... زمینه و احساس نیاز بوجود فرآیندی با عنوان راهنمایی شغلی را فراهم ساخت.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق عوامل خانوادگي موثر بر فرار دختران

مقدمه امروزه فرار كودكان از خانه به صورت يك بحران در زندگي بسياري از خانواده ها درآمده است چرا كه در صد بالايي از اين افراد گرفتار مشكلاتي چون دزدي ؛ انحرافات جنسي و .... مي شوند. گر چه اين نوجوانان به دلايل مختلفي از خانه مي گريزند اما نتايج و پيامدهاي كم و بيش يكساني در انتظار آنهاست. پديده فرار دختران به عنوان يكي از چالش هاي اجتماعي نياز به مديريت قوي اجتماعي در زمينه آسيب هاي اجتماعي دارد. به طور متوسط روزانه 49 مورد فرار از منزل به مركز ساماندهي كودكان و نوجوانان فراري وابسته به شهر داري تهران گزارش مي شود( برزگر1383؛49).

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق علل بررسي دزدي در كودكان ، نوجوانان و جوانان

مقدمه از آفات اجتماعي كه مخصوصا پس از جنگ جهاني قرن حاضر موجب متلاشي شدن خانواده ها و سرگردان شدن كودكان ستمديده‌اي شده است كه بر اثر كمبود مواد غذايي در زمان جنگ يا سالهاي پس از جنگ و نداشتن سرپرست و حامي به پرتگاه دزدي و بي‌عفتي و بدبختيهاي ديگر اجتماعي سوق داده شده‌اند و موجب افزايش بزهكاري در ميان اطفال، نوجوانان و بالاخره جوانان گرديده است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت معماری بیونیک

برای بررسی بعد فیزیکی چنین ساختار پیچیده ای احتیاج به یک نرم افزار بود و البته ساختار اصلی آن از آن گونه که به نظر میرسید ساده تر بود.بنا توسط آرک نگاه داشته شده بود (arc) . 2 آرک بتنی که در سالن اجتماعات واقع شده است و ۲آرک بزرگ فولادی در بیرون ،۲آرک درونی توسط ۲ ستون بتنی نگاه داشته شده اند .تاج پرنده در آرکهای درونی بنا شده ،همچنین ۲بال بزرگ پرنده در آرکهای برونی. مصالح استفاده شده در ساخت ایستگاه بتن آلومینیوم ،فولاد ،شیشه و کفپوش گرانیتی است بتن استفاده شده در این ایستگاه بتن سفید است که در آن از سیمان سفید و سنگدانه های طبیعی و شن های به رنگ خاکستری روشن که از خود سایت و منطقه ساخت پروژه تهیه شده است.(بوم آورد) استفاده از این مصالح تولید بتنی به رنگ بسیار روشن می کندکه این رنگ یادآور محیط اطراف و سایت پروژه است.پوشش بام از جنس آلومینیم است که نور خورشید را منعکس می کند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت مدل سازی تخصیص کاربری زمین در سطح منطقه بر مبنای دسترسی و ارزش افزوده

تخصیص کاربری زمین یکی از مباحث اصلی در برنامه ریزی منطقه ای است. در روند تخصیص کاربری زمین ضمن در نظرگرفتن سیاست های ملی و منطقه ای، به مشخصات منطقه توجه می شود. مشخصات منطقه معمولاً شامل مشخصات مکا نی (مواردی چون نوع اقلیم، میزان آب، بافت و ساختمان خاک،سرعت باد) و فاصله نقاط نسبت به مراکز جمعیتی است. بکارگیری یک کاربری در یک منطقه، نیاز به شناخت ویژگیها ونیاز های آن کاربری دارد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت نقشه های ذهنی

محيط انسان، فوق العاده متنوع، غني و مملو از ابهامات و مجهولات است و براين اساس اطلاعات موجود در محيط نامحدود ميباشد. ليكن از طرف ديگر انسان با محدوديت زمان براي تصميم گيري و همينطور محدوديت ظرفيت براي ذخيره كردن اطلاعات مواجه است.انسان در هر زمان و هر فضا تنها بخشي از اطلاعات محيط خود را در ذهن ثبت ميكند ليكن همين اطلاعات محدود تصوير كامل و جامعي هرچند نادرست از محيط اطراف به دست ميدهد. در هر تجربه انسان عمدتاً به تجارب قبلي كه اطلاعات آن در ذهن ذخيره شده تكيه ميكند تا از اين طريق تصوير ذهني خود از محيط را كامل و پركند. اطلاعات جديد اطلاعات ذخيره شده قبلي را فراخوانده و مشتركاً تصوير ذهني مورد نظر را به وجود ميآورند. شناخت محيط مستلزم چيزي بيشتر از عناصر و فضاهاست. آگاهي از چگونگي پيوند و ارتباط بين آنها نيز ضروري است. بنابراين براي ايجاد آگاهي از محيط نه تنها به تصاوير ذهني نياز است بلكه اين تصاوير بايد با يكديگر در ارتباط باشند. مجموعه اي از چنين تصاوير مرتبط با هم يك مدل ذهني يا نقشه شناختي از محيط را بوجود ميآورد. نقشه شناختي پيوندي بين فرآيند فكر انسان و محيط كالبدي برقرار ميسازد؛ ساختاري است كه اطلاعات شخصي از محيط را سازمان بندي و نگهداري ميكند

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت تجزیه تحلیل فضاهای اداری آموزشکده

فضاهای اداری شامل: ریاست: دفتر ریاست- منشی رئیس هال انتظار- اتاق کنفرانس و جلسات دفتر معاون يا معاونان اتاق استراحت دبيران اتاق كار دبيران و ملاقات با اولياي دانش آموزان دفتر معاونت اداری و مالی- دفتر هماهنگی و نظارت اماکن عمومی -اتاق كاركنان امور دفتري و تكثير بايگاني محل انتظار ارباب رجوع و منشي انبار بخش اداري آبدارخانه و سرویس

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت روستای کنگ

ايران تمدني است ريشه‌دار، در اعماق اعصار و قرون پيش از تاريخ كه تاكنون بر جاي مانده است. آن‌چه ايراني بدان مي‌نازد زميني است پهناور و متنوع از اقوام و فرهنگ و طبيعت گونه‌گون خود كه در برگيرنده‌ي 125000 نقطه سكونتگاهي بوده است كه در گذر از فراز و نشيب تاريخ، قريب به نيمي از اين آبادي‌ها، تخريب و تخليه شده است. اما نكته قابل تأمل اين است كه به راستي پاس‌داشت و بزرگداشت و گرامي داشتن ميراث فرهنگي را چه عواملي اين چنين به امري والا و نهادين تبديل كرده است. اگر كمي در شخصيت امروز يك ايراني كاوشگرانه و موشكافانه بينديشيم خواهيم ديد ايراني جز يك پسوند ايراني چيزي از هويت خود را يدك نمي‌كشد ديگر خبري از باورهاي اهورايي ميان قوم آريا نيست. ديگر سرشت ايراني حاوي نيك‌پنداري نيست. امروز ايراني به نيك‌گفتاري نمي‌انديشد و امروز ديگر از ياد برده كه عمل نيك را هدف متعالي خود قرار دهد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت حسینیه جاجرمی ها

هنر معماری یکی از بارزترین جلوه های تاثیرپذیری از عواملی مانند مذهب، سیاست، اقتصاد، و وضعیت جغرافیایی می باشد و در هر دوره ای با توجه به نقش عوامل فوق سبک وفرم خاصی در معماری پدید آورده است و الگوهای بجا مانده از معماری هر دوره می تواند از بهترین و گویاترین زمینه های لازم جهت شناخت فرهنگ و بررسی آداب و رسوم وعقاید مردمان زمان خود باشد برخی از محققان نظیر پرفوسور ویلبر معتقدند که اجرای هر طرح معماری به سه عنصر اجتماعی بستگی دارد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت حسينيه فروشانيها

تاريخچه و وجه تسميه اثر زمان ساخت بناي حسينيه فروشانيها 131 سال پيش (در دوران قاجار) مي باشد. اين بنا در ابتدا براي شخصي به نام اسماعيل خان شجاع الملك رئيس ايل هزاره ساخته شده است. پس از مدتي اين بنا توسط خليل كوزه كني و برادرش اسماعيل خريداري شد كه در اوايل دهه 1320 شمسي محل سكونت اين دو برادر و خانواده هايشان در منزل مورد بحث بوده است. در آن زمان زمين كنوني حسينيه كويتي ها جز اين منزل بوده و بنايي قديمي هم در آن قسمت وجود داشته است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت فرم

اصطلاح فرم در تاریخ متناسب با نوع نگرش فیلسوفان،به طرف گوناگون تبیین شده است.ریشه و مفهوم فرم در اصطلاح یونانی Eidos دارای مفهوم نمای یک چیزوبه معنی آنچه که چیزی را بدان تشخیص میدهیم،می باشد،معنی وسیع تر آن در بسط شخصیت و هویت ذاتی یک چیز نه صرفا وجه دیداری آن ادامه می یابد.که این به عنوان نوع وگونه اشیا شناخته می شود.یک شی به اعتبار فرم خود تشخیص داده شده و شناخته می شودو برای ما بعنوان یک موجودیت ممتاز آشکار می گردد. افلاطون اولین کسی بود که اصطلاح ایدوس(eidos) را در فلسفه تبیین نمود و فرم را مقابل ماده می دانست وپس از او ارسطو فرم وماده متمایز نمود وهیچ یک بدون دیگری نمی تواند وجود داشته باشد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت مدل های اقتصادی کاربری زمین

تخصیص کاربری زمین یکی از مباحث اصلی در برنامه ریزی منطقه ای است. در روند تخصیص کاربری زمین ضمن در نظرگرفتن سیاست های ملی و منطقه ای، به مشخصات منطقه توجه می شود. مشخصات منطقه معمولاً شامل مشخصات مکانی (مواردی چون نوع اقلیم، میزان آب، بافت و ساختمان خاک،سرعت باد) و فاصله نقاط نسبت به مراکز جمعیتی است. بکارگیری یک کاربری در یک منطقه، نیاز به شناخت ویژگیها ونیاز های آن کاربری دارد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود پاورپوینت ایده های معماری

«ترمینال TWA » در مقیاس غول پیکر ، شباهت بسیار زیادى به یک عقاب در حال نشستن دارد. این تصویر خارق العاده که از بتون، تراشیده شده، ترمینال را به یکى از به یاد ماندنى ترین ترمینال هاى جهان تبدیل کرده است .این سازه ى شگفت آور ، متشکل از یک پوسته ى ضخیم بتونى و داراى چهار سقف مدور عظیم الجثه است که ناگهان رو به بالا چرخیده اند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق مفاهيم اساسي تصميم گيري

مقدمه شناخت قرائن و نشانه هاي تحول در زندگي ، شرايط اوليه پذيرش اصول چند سويه روشهاي تصميم گيري و برنامه ريزي هوشمند و خلاق است . توان بهره‌گيري از پيام ، ادراک وکشف جوهره تجربيات موفق و ناموفق زندگي است که در طول زندگي، مسيرهاي درست و نادرست رسيدن به هدفهاي فردي و سازماني را تعيين مي‌کنند . الهام گيري از اين شناخت و مکاشفه ، چشم اندازهاي آينده را شفاف و به روشني ترسيم مي‌کند.(حميدي زاده ، 1381، ص 1)

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق وسواس

وسواس وسواس از اختلالات اضطرابي انسانهاست كه پايه ي زيست شناختي دارد. وسواس گاهي از كودكي شروع ميشود ولي نمونه هاي آن را در تمام گروه هاي سني مي توان مشاهده كرد و يكي از شايع ترين رفتارهاي دروني انسان است و نيرويي بي ريشه ولي قوي است كه انسان را به انجام و يا بازداشتن از اعمالي وادار مي كند. در آياتي از قرآن كريم وسواس به معني افكار بيهوده و مضري آمده كه در ذهن خطور ميكند. وسواس به عنوان بيماري پيچيده، آزار دهنده و اسارت آور معرفي شده است كه شخص را مجبور مي‌كند تا رفتاري بر خلاف ميل و اراده انجام دهد و با آنكه مي داند افكار و رفتارش بيهوده است ولي خود را در رهايي از آن ناتوان مي بيند. مبتلا شدن يكي از اعضاي خانواده به اين اختلال علاوه بر اينكه احتمال دارد الگوي ديگران مخصوصاً كودكان واقع شود. يقيناً اثر سويي در كاركرد نظام خانواده خواهد داشت، بطوري كه بيم آن ميرود تا مسائل مهم زندگي مورد غفلت قرار گيرد و يا به علت ترس و شرمندگي از فاش شدن نشانه‌هاي وسواس نزد ديگران خانواده از معاشرت با‌دوستان‌و اقوام دوري نمايد.‌از اين رو به شناسايي و راههاي پيشگيري از آن مي‌پردازيم.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان تحقیق نقش جوانان و مشكلات آنان در جامعه

نقش جوانان و مشكلات آنان در جامعه الحمد للَّه رب العالمين و الصلاة و السلام على سيدنا محمد و آله و صحبه اجمعين اسلام آخرين دين الهى و كاملترين برنامه زندگى براى كليه اقشار بشريت مى‏باشد. خداوند متعال براى دعوت به اين دين، حضرت محمد صلى الله عليه وسلم را برگزيد و او را بر ساير پيامبران فضيلت و برترى بخشيد. وقتى آنحضرت صلى الله عليه وسلم به رسالت و پيامبرى مبعوث گرديد نخستين گامى كه برداشت اين بود كه براى ابلاغ پيامهاى الهى افرادى را در نظر گرفت تا بوسيله آنها دعوت اسلام را به بندگان الهى برساند اغلب اين افراد نوجوان يا جوان بودند.

ادامه مطلب + دانلود
    
صفحه 10 از 286اولين   قبلي   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدي   آخرين   
رفتن به صفحه:   برو 

1
 
 

 

 
 

 
نماد اعتماد الکترونیکی
 
   
 
 

 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق بهOloomSara.com می باشد.
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک