تماس با ما درباره ما اعضای ویژه تبلیغات فروشگاه انجمن آپلود پروژه شما صفحه نخست

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

 
  جستجوی پیشرفته مطالب: صفحه نخست
 
 

مدرسان شریف , 35 درصد تخفیف مدرسان شریف , تخفیف بسته های آموزشی مدرسان شریف
بانک سوالات پیام نور , نمونه سوالات پیام نور ,  بانک نمونه سوالات پیام نور , نرم افزار نمونه سوالات پیام نور ,
نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی , بانک  نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی , بانک نمونه سوالات پیام نور , نرم افزار پرینت سوالات پیام نور , فروش بانک سوالات پیام نور , ترم دوم 93 , تابستان 93 , سوالات نیمسال دوم 93 پیام نور , نمونه سوالات ترم تابتسان 93 پیام نور , دانلود رایگان سوالات نیمسال دوم 93 , دانلود رایگان  نمونه سوالات تابستان 93 پیام نور , نمونه سوال پیام نور

 

 
آخرین مقالات سایت
 
   

دانلود رایگان مقاله مسئولیت مدنی پزشک در مقابل طفل

در سيستم حقوقي ايران و همين طور نظام حقوقي كامن لو هيچ قاعده يا اصلي كه مستقيماً مخصوص مسئوليت مدني پزشك در رابطه با بيمار باشد، وجود ندارد و در هر دو جا مسئوليت مدني پزشك نسبت به بيمار تحت قواعد عمومي مسئوليت مدني قرار دارد. پزشكان براساس قواعد كلي در مورد جنبه هاي داروئي، درماني و پزشكي عملكردهاي حرفه اي خود مسئول مي باشند. به طور كلي مسئوليت مدني ناشي از بي مبالاتي اشخاص است و مي دانيم كه در حقوق ايران اصل براين است كه نظرية مبناي مسئوليت مدني مي باشد و ساير نظريه هاي ابراز شده در اين مورد را بايد به عنوان استثنائي بر اين اصل تلقي كرد. منظور از تقصير در اين بحث تقصيري است كه پزشك در اجراي كاري كه به عنوان حرفه انجام مي دهد، مرتكب مي شود. نكتة مهمي كه بايد در تقصير پزشكان و يا ساير اشخاصي كه از فنون و مهارت هاي ويژه اي برخوردارند، در نظر داشت تفاوت معيار تميز آن است:

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله مكانيزم تفكيك بحرانهاي عارضي از بحرانهاي هدايت شده

از آنجا كه بحرانها نتيجه يك‌سري تعارضات منافع، ضعف‌هاي رفتاري و فعاليتهاي آشكار و پنهان مي باشد لذا لازمه شناخت اينگونه بحرانها در مرحله نخست: شناخت ابزار و تاكتيكهاي كه در بحران‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد و مسئله ديگر شناخت موارديكه اين ابزارها در خصوص آن مورد خاص بكار گرفته مي شود و تطابق تاكتيك و ابزار با ماهيت بحران و بدينطريق است كه مي توان نوع بحراني كه در شرف تكوين است دست يافت ، راه دوم حوزه مخاطب است ، بر اساس اينكه چه گروهي و يا قشري مورد هدف بحران سازان هستند مي توان نيت آنها در خصوص نوع بحران درك كرد و راه سوم حوزه پياده سازي ائم از سياسي ، اقتصادي و … مي تواند در اين خصوص راهنماي ما باشد .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله چگونگي رسميت يافتن و لازم الاجرا شدن معاهدات در حقوق كنوني ايران

براي آگاهي يافتن از هر مطلب ، عنوان و موضوعي اقتضاء دارد ابتداً در راستاي شناخت اجمالي آن به تعريف و شناسايي آن توضيحاتي ارائه شود لذا در همين رابطه نخست لازم ميدانم در خصوص كلمه “ معاهده ” توضيحاتي را ارائه و سپس در خصوص معاني مرتبط و اصطلاحي آن توضيحاتي را داشته باشم .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله رضايت شغلي و آثار آن بر جامعه

از آنجا كه بيشتر عمر ما در محيط كار سپري مي شود و بسياري از روابط و مناسبات ما در طول ساعات كار شكل مي گيرد، مي توان از كار به عنوان بخش بسيار مهمي از زندگي ياد كرد. با توجه به اهميت ابعاد مختلف كار در زندگي انسانها ، مي توان گفت كه رضايت شغلي و تمايل به انجام كار نيز تأثير بسزايي در نحوه خشنودي انسانها از وضعيت زندگيشان دارد. از سوي ديگر، سلامت رواني انسانها نيز دز گرو همين رضايت شغلي است،چنانكه مي توان گفت انسانهايي كه دستخوش نارضايتي شغلي هستند، دچار استرسهاي شديدي در زندگي خانوادگي و اجتماعي مي شوند. بررسيهاي انجام گرفته، نشان مي دهد كه تقريباً در تمامي مشاغل استرس وجود دارد، اما ميزان و تأثير آن به لحاظ نوع و ماهيت استرس و خصوصيات شخصي افراد، در مشاغل گوناگون، متفاوت است ( پاركز ، 1992، ص 57 )

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله نقش دولت در اقتصاد

مسأله جايگاه دولت و نقش آن در اقصاد از زمان پيدايش دانش اقتصاد همواره مورد بحث اقتصاددانان و صاحبان انديشه در مكاتب گوناگون اقتصادي بوده است. مركانتليستها كه اقتدار كشور را در گرو دستيابي به طلا و نقره بيشتر مي دانستند از دخالت دولت در اقتصاد حمايت مي كردند . فيزيزكراتها و پس از آن كلاسيك ها بر اساس اعتقاد به دئيسم و نظم طبيعي و هماهنگي منافع فرد و جمع بر آزادي هاي فردي و عدم دخالت دولت در اقتصاد تأكيد داشتند پيامدهاي اين تفكر از جمله بي عدالتي هاي اقتصادي و اجتماعي به تدريج حركتهاي مخالفي را در مقابل خود شكل داده و افكار سوسياليسم با انديشه واگذاري تمام فعاليتهاي اقتصادي به بخش دولتي و تدبير اقتصاد بر اساس برنامه ريزي متمركز دولتي به شكل گسترده اي پديدار شد .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله معرفي يك تابع مطلوبيت براي دستيابي به كيفيت Six sigma

مهندسين اغلب براي رسيدن به سطح بالايي از روند توليدات و يا كيفيت Six sigma ، به بهينه سازي و ارزيابي فرآيندهايي مي‌پردازند كه داراي ويژگي هاي كيفي متعددي هستند. توابع فعلي كيفيت در عين اينكه مي‌توانند در تحقق بخشيدن به اهداف چند گانه موثر واقع شوند داراي نقاط ضعفي نيز هستند. يكي از اين نقاط ضعف و محدوديت ها اين است كه توابع فعلي نمي‌توانند توضيح روشني براي اثر مشترك ميانگين و پراكندگي كيفيت داشته باشند. به همين دليل مهندسين كه هنگام توليد محصولات، از اين توابع استفاده مي‌كنند يا نمي‌توانند به محصولات مورد نظر خود برسند و يا در صورت توليد اين محصولات، آنها را با صرف هزينه‌هاي اضافي بدست مي‌آورند. در اين مقاله تابع مطلوبيتي مطرح شده است كه فاقد اين نقاط ضعف است. اين تابع پيشنهادي قادر است با توجه به فرضياتي كه در مبحث Six sigma مطرح است « محصول موثر » را تخمين بزند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله خصوصي سازي و كاستي هاي سيستم مالي

انديشه اصلي در تفكر خصوصي سازي اين است كه فضاي رقابت و نظام حاكم بر بازار، بنگاهها و واحدهاي خصوصي را مجبور مي كند تا عملكرد كارآتري در بخش عمومي داشته باشند. «بيس لي» و «ليتل چايلد» (Beesly and little child) در توصيف خصوصي سازي مي‌گويند: «خصوصي سازي وسيله اي براي بهبود عملكرد فعاليتهاي اقتصادي (صنايع) از طريق افزايش نقش نيروهاي بازار است، درصورتي كه حداقل 50 درصد از سهام دولتي به بخش خصوصي واگذار شود». «ولجانوسكي» (Veliganovski) خصوصي سازي را به معناي انجام فعاليتهاي اقتصادي توسط بخش خصوصي يا انتقال مالكيت داراييها به بخش خصوصي مي داند. «بس» (Bos) خصوصي سازي را نشانه تعالي تفكر سرمايه داري و اعتماد به كارآيي بازار در مقابل اطمينان نداشتن به كارآيي بخش عمومي بيان مي كند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله سياستهاي تورم آور و تأثير آن بر اقتصاد

نظر به اينكه در اثر اعمال سياستهاي تورم آور يا ضد تورمي دولتها و ساير عوامل اقتصادي- اجتماعي، ارزش پول در سراسر جهان در حال نوسان است و بويژه اين نوسانات در سالهاي اخير چشمگير و قابل ملاحظه و عمدتاً در جهت كاهش ارزش و قدرت خريد پول رايج بوده است لذا ايجاب مي كند كه مسأله توجه به ارزشهاي جاري در نشان دادن وضعيت دارايي و بدهي و ذخائر و اندوخته هاي مؤسسات و نيز تا حدودي نتايج عملكرد آنها به طور جدي مورد شناسايي و توجه قرار گيرد. ضرورت اين امر از آنجا ناشي مي گردد كه صورتهاي مالي مؤسسات، كه نشان دهنده چنان موارد و اقلام است، عموماً بر اساس بهاي تمام شده و در هر حال ارزشهاي زمان انجام و وقوع معالات مالي يا به عبارت ديگر ارزشهاي تاريخي تنظيم مي گردند و لذا منعكس كننده ارزشهاي جاري در تاريخ ترازنامه نمي باشند، حال آنكه در بسياري موارد احتمال اينكه اختلاف بين ارزشهاي تاريخي در رابطه با وضع مالي مؤسسه قابل توجه و داراي اهميت نسبي باشد زياد بوده و در نتيجه سبب مي گردد بررسي صورتهاي مالي، كه مبتني بر ارزشهاي تاريخي تنظيم شده است، معيار كاملاً درست و منصفانه اي براي قضاوت وضعيت مالي مؤسسه بدست ندهد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله مدل سازي سيستمي فرآيند

از مدلهاي مختلفي براي نمايش روش ها استفاده مي شود. انتخاب نوع نمايش و انعكاس روابط بين عناصر روش ها، بستگي به نوع عناصر دارد عناصر مي توانند به صورت كمي و كيفي در مدل جايگذاري كردند. جهت نمايش عوامل موثر در سيستم برنامه ريزي مديريت پروژه اي، از مدلهاي تفهيمي استفاده شده است. در اين نوع مدل سازي، با نمايش كليه قدمها و همچنين تاثير گذاري عوامل بيروني، به كاربر اين امكان را مي دهد كه چگونه و از كجا بايستي شروع كند و نقش عوامل متعدد در مدل به چه صورت مي باشد. در سيستم برنامه ريزي مديريت پروژه هاي، عوامل متعددي نقش دارند. در شكل روش قدم به قدم پياده سازي سيستم برنامه ريزي مديريت پروژه اي ارائه گرديده است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله كارمند يابي

آنچه كه تا به امروز در مورد روشهاي اعمال مديريت در تفكر انديشمندان قرن نوزدهم مطرح شده است نه مي‌توان گفت كه اسلام با همه آنها موافق است و نه مي‌توان گفت اسلام با همه آنها مخالف است بلكه آنجا كه موضوع رعايت نظم در ميان پرسنل مطرح است اسلام نيز بر ان تاكيد دارد چرا كه علي (ع) لحظات آخر عمر شريف خود به حضار فرمودند: من شما را به تقوي الهي و نظم در امورتان سفارش مي‌كنم و از اين قبيل گفتارهاي سفارش شده در طول نگاشته‌هاي تاريخ اسلام فراوان يافت مي‌شود و البته بديهي است كه مفهوم اين گفتارها را نمي‌توان با موضوع مديريت علمي مطرح شده توسط تيلور دقيقاً يكي دانست زيرا علي (ع) در جاي ديگر فرمانداران خود را كه در حقيقت مديران بوده‌اند به رعايت عدل و انصاف و ايجاد زمينه ملاقات دائمي و جاري يا درك مشكلات شخصي مرئوسين سفارش مي‌كند. و البته اين هم بمفهوم قطعي مديريت بر مبناي تئوري روابط انساني نيست و بالاخره اگر قرار است اهداف سازمان بگونه‌اي الگو و ملاك قرار گيرد تا هر نوع مقتضياتي را در راستاي آن بتوان عمل كرد اين نيز مد نظر اسلام نمي‌باشد زيرا وسايل رسيدن به اهداف سازمان لزوماً بدليل همراستا بودن با اهداف مقبول نيست.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله شرح موادي از قانون اجراي احكام

1- قانونگذار در مبحث اول از فصل ششم قانون به بيان مقررات راجع به تامين خواسته پرداخته است اما در ماده 121 مقصود از تامين در اين قانون را بيان داشته در حاليكه مقصود او از بيان مفهوم تامين، تاميني است كه در مبحث اول از فصل ششم از آن بحث كرده است و شايسته بود تامين در اين مبحث را عبارت از توقيف مال منقول يا غيرمنقول مي دانست. اين اشكال را مي توان اينگونه برطرف نمود كه به هر حال فصل ششم و مبحث اول از اين فصل جزئي از قانون است و بديهي است منظور از تامين در اين قانون تاميني است كه در فصل مربوطه بيان شده است و فرقي نمي كند كه مقررات راجع به تامين را مربوط به مبحث اول از فصل ششم بدانيم يا مربوط به قانون كه فصل ششم نيز جزئي از آن است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله توقيف اموال

1- در صورتيكه محكوم عليه مفاد اجرائيه را اجراء نكند به شرطي دستور توقيف اموال محكوم عليه صادر خواهد شد كه محكوم له ليست اموال او را به دايره اجراء معرفي كرده باشد، در اين خصوص بايد توجه داشت درخواست محكوم له براي توقيف اموال محكوم عليه جهت استيفاي محكوم به در مهلت ده روز از تاريخ ابلاغ اجراييه به محكوم عليه پذيرفته مي شود اما صدور دستور موكول به انقضاي مدت ده روز است زيرا مطابق قانون اجراي احكام مدني محكوم عليه ده روز مهلت دارد مفاد اجراييه را به اجرا گذارد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله تحقيقي درباره لوث

در فقه عامه و روايات آنان نيز، قسامه وجود دارد، بنابراين اصل وجود قسامه و آن كه قسامه يكي از دليل هاي اثبات قتل و يا اثبات جنايت بر اعضاء است، مورد اتفاق نظر بين فقهاء شيعه و اهل سنت است و هيچ گونه ترديدي در اصل مشروع بودن آن وجود ندارد، هر چند اجراي آن با اوضاع و احوال كنوني كه بسياري از مردم، بدون آگاهي و به دروغ اداي سوگند مي كنند، بسيار مشكل است و در اصل اثبات دعاوي از راه سوگند و يا بينه عادله (كه كمتر مي توان پيدا كرد) كار آساني نيست و به هر حال، فقهاء شرايطي را براي اجراي قسامه ياد كرده اند و يكي از آن شرايط لوث است، و مقصود از لوث اين است كه اماره ظنيه اي نزد حاكم پيدا شود كه جنايت به وسيله متهم، يا متهمان واقع شده است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله تعريف واژه بازار در ايران و كاركرد آن

بازار به معني محل خريد و فروش و عرضه كالاست. واژة بازار بسيار كهن است و در برخي از زبان ها كهن ايراني وجود داشته است. بازار در فارسي ميانه به صورت وازار و با تركيب هايي مانند وازارگ ( بازاري) و وازارگان (بازرگان) به كار مي رفته، و در پارتي به صورت واژار مورد استفاده قرار گرفته است. اين واژة ايراني به زبان برخي از سرزمين هاي كه با ايران تبادلت بازرگاني داشتند مانند سرزمين هاي عربي، تركي، عثماني و برخي از كشورهاي اروپايي، راه يافته است. دهخدا اظهار داشته كه بازار از واژة پهلوي واكار اخذ شده است. واژة فرانسوي بازار از پرتغالي گرفته شده و آنان اين واژه را از ايرانيان گرفته اند. در زبان فارسي بازار به عنوان اسم مكان به معني محل خريد و فروش كالاست و با وجود آن كه اين واژه امروزه بيشتر دربارة بازارهاي دائمي، اصلي و قديمي شهرهاي كهن و تاريخي به كار مي رود، در گذشته گاه به صورت ساده و گاه با پيشوند يا پسوندهايي به معني مكان خريد و فروش به طور مطلق بوده است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله تأثير تبليغات بازرگاني در فروش كالاهاي گوناگون

تبليغات بازرگاني، مخالفان و موافقان زيادي دارد. اما به هر حال واقعيتي است كه خود را بر همه ما تحليل كرده و آثار عميق آن بر عرصه هاي مختلف اقتصادي،‌فرهنگي،‌اجتماعي و سياسي، به معماران زندگي جمعي اجازه ناديده گرفتن آن رانميدهد؛ به ويژه آنكه تبليغات بازرگاني به يكي از اصلي ترين منابع مالي رسانه ها تبديل شده و رقابت آنها را در جذب و انتشار پيام هاي تجاري برانگيخته است. هنگامي كه پيدايش رسانه هاي نوين نظير ماهواره و اينترنت و پخش فرامرزي و بدون مانع آنان را هم در نظر بگيريم، انگيزه و دلايل نهضت قانونمند كردن تبليغات بازرگاني صدچندان مي شود.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله تاثير ابزارهای نوين و نوآوری بانكها در جلب مشاركت مردم در اقتصاد

وجود ابزارهاي مالي گوناگون و متنوع در بازار مالي. انگيزش و مشاركت بيشتر مردم را در تأمين منابع مالي فعاليتهاي اقتصادي درازمدت به همراه مي‌آورد. تنوع ابزارهاي مالي از نظر تركيب ريسك و بازده و ماهيت سود و شيوه مشاركت در ريسك گروههاي مختلفي را به سوي خود مي‌كشاند. مطالعة سير تاريخي بازار مالي رد كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته نشان مي‌دهد كه اين كشورها همواره سعي كرده‌اند كه با انجام نوآوريهاي مالي در زمينة ابزارهاي مالي گونه‌ها و زمينه‌هاي بكارگيري ابزارهاي مالي را گسترش دهند و از اين طريق سرمايه‌هاي بيشتري را جذب كنند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله اصول رقابت در بازار جهت فروش و يا جذب منابع

منابع و توانايي‌هايي كه مي‌تواند منجر به مزيت رقابتي شود، در هر كار و فعاليتي متفاوت است و حتي مي‌تواند در حول زمان متغير باشد. بطور كلي منابع و توانايي‌هاي داخلي سازمان به چهار دسته كلي تقسيم مي‌شوند كه عباتند از : منابع مالي، فيزيكي، انساني و سازماني، در اصل توانائيها و منابع جزء عوامل قوت سازماني شمرده مي‌شوند كه مي‌تواند به مزيت رقابتي تبديل شوند در صورتي كه سه شرط زير تحقق يابد:

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله نقش بيمه در معاملات بين المللي

پیشرفت بیمه با توسعهٔ اقتصادى کشور متقارن است. ترمیم وضع اقتصادى یک کشور و افزایش مبادلات و ترقى سطح زندگى و توسعهٔ سرمایه‌گذارى موجب پیشرفت بیمه در آن کشور مى‌شود و متقابلاً پیشرفت و اشاعهٔ بیمه نیز به بهبود وضع معیشت افراد کشور و حفظ ثروت ملى و تشکیل پس‌اندازهاى بزرگ کمک مى‌کند. تشخیص اینکه کدام یک عامل توسعه و اصلاح وضع دیگرى است کار ساده‌اى نیست، اما مى‌توان گفت که اگر اقتصاد یک کشور متکى به بیمه و تأمین ناشى از آن نباشد، اقتصاد در معرض تهدید خطرهاى بى‌شمار قرار مى‌گیرد. نخستین و روشن‌ترین اثر اقتصادى فعالیت‌هاى بیمه‌ای، حفظ اموال و تأسیسات متعلق به اشخاص یا دولت است که هر یک بالمال جزئى از ثروت ملى را تشکیل مى‌ٔهند. گو اینکه صاحبان اموال و تأسیسات درمقابل تحصیل تأمین بیمه‌اى ناگزیر هستند به‌طور مستمر حق بیمه‌اى پرداخت کنند و این خود رقم بالائى به هزینه‌هاى آنها مى‌افزاید. ولى این اطمینان براى آنها است که در صورت تحقق خطر مورد انتظار لطمه‌اى به دارائى و گردش عادى دستگاه‌هاى آنان وارد نخواهد شد و خسارت‌هاى وارده را بیمه‌گران جبران مى‌کنند

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله استاندارد حسابداری سرمايه گذاريها آثار اقتصادی و تامين هدفهای گزارشگری مالی

استانداردهای حسابداری ایران عمدتاً با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد، از جمله موارد مطابقت کامل، استاندارد حسابداری شماره 15 تحت عنوان<حسابداری سرمایه‌گذاریها>ست که با استاندارد بین‌المللی شماره 25 مغایرتی ندارد. براساس استاندارد حسابداری شماره 15، سود سهمی موجب تغییر در مبلغ دفتری سرمایه‌گذاری نمی‌شود. طبق همان استاندارد سرمایه‌گذاریهای کوتاه مدت سریع‌المعامله در بازار را می‌توان در صورتهای مالی به ارزش بازار منعکس کرد و سود یا زیان حاصل از تغییرات قیمت آنها را در طی دوره به حساب درامد یا هزینه دوره منظور نمود.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود رایگان مقاله متالورژي فيزيكي

خلاصه مطلب : تركيب سطح فولاد آلياژي پايين بعد از قرار گيري يون نيتروژن با روش طيف نمايي فوتوالكترون پرتوايكس (XPS) مورد بررسي و مطالعه قرار گرفت. تأثير آن پيوند بر روي سختي مكانيكي از طريق ميزان سختي دندانه اي كه بيش از مقياس ميكرو بود مورد ارزيابي قرار گرفت. ويژگي شيميايي سطح نمايانگر شكل گيري لايه نازك غني از نيتروژن و كربن و سيليسيم بود. بر طبق مشاهدات ، آهن نقش كمي در تركيب شيمايي و ساختار سطح اصلاح شده ايفا نمود. در مقايسه با سختي نمونه اوليه كه معادل GPa 10 بود.

ادامه مطلب + دانلود
    
صفحه 10 از 332اولين   قبلي   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدي   آخرين   
رفتن به صفحه:   برو 

1
 
 

 

 
 

 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق بهOloomSara.com می باشد.
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک