تماس با ما درباره ما اعضای ویژه تبلیغات فروشگاه انجمن آپلود پروژه شما صفحه نخست

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

 
  جستجوی پیشرفته مطالب: صفحه نخست
 

 

 
گزیده ای از مقالات پربازدید سایت
 
   

دانلود کارتحقیقی متخلف از اجراي تعهد

تعهد به «رابطه حقوقي كه به موجب آن شخص در برابر ديگري مكلف به انتقال و تسليم مال يا انجام فعل يا ترك فعل معيني مي گردد» تعريف مي شود. بنابراين با توجه به تعريف فوق، تعهد، حقوق مالي و حقوق غيرمالي هر دو را در بر مي گيرد. با اين همه بايد به اين نكته توجه نمود كه تمام احكام تعهدات در مورد حقوق غيرمالي قابل اجرا نيست. تعهد، رابطه حقوقي است كه داراي دو جنبه منفي (دين) مثبت (طلب) است. رابطه حقوقي فوق جنبه شخصي دارد و احكام آن در حقوق غيرمالي نيز تا حدودي قابل اجرا است، اما چهره مثبت تعهد در حقوق كنوني و در نظريه عمومي تعهدات، رفته رفته به صورت مال در آمده و جزئي از دارايي طلبكار است و احكام آن در حقوق غيرمالي خانوادگي راه ندارد؛ براي مثال نمي توان دعا كرد كه طلب شوهر از زن در مرد تمكين قابل انتقال به ديگران است يا به ارث مي رسد يا رابطه علت با نفته دارد، لكن آنچه مناسب چهره منفي تعهد است، مانند امكان اجبار مديون، در روابط غيرمالي نيز كم و بيش اجرا مي شود، مگر اين كه ملاحظات اخلاقي اين روابط مانع باشد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود کارتحقیقی مرور زمان کیفری در حقوق موضوعه ایران

مرور زمان کیفری در حقوق موضوعه ایران از جمله موضوعاتی است که با توجه به تحولات قانونی، نیازهای امر قضا و مسائل مربوط به دادرسی درخور توجه بوده و نیازمند بررسی است. پیشینه¬ی تاریخی، تعریف، آثار، تحولات جدید و مواردی از این دست در تحقیق حاضر به دلیل تاثیرات خاص این نهاد حقوقی بر شروع دادرسی، جریان و ختم آن مبنای کار قرار گرفته است. آنچه که به عنوان نتیجه¬ی نهایی برداشت خواهد شد لزوم وجود چنین نهادی در جهت نظم هر چه بیشتر پرونده ها در محاکم، کوتاه نمودن جریان رسیدگی و هر چه زودتر به نتیجه رساندن دعاوی کیفری در جهت جلوگیری از تضییع حقوق طرفین دعوا علی الخصوص متهم (متشکی عنه) است. نقد نظریه شورای نگهبان راجع به مرور زمان، تغییرات این نهاد در لایحه جدید قانون مجازات اسلامی و موخر بودن مقررات مرور زمان نسبت به نظریه¬ی شورا، لزوم وجود چنین تأسیس را طلبیده که به صورتی مفید و دور از اطاله به آن خواهم پرداخت.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله شیطان در کمین گاه

حال در زمانی هستیم که هشت سال جنگ را پشت سر گذاشته¬ایم، ویرانی و کشت و کشتار ، بوی خون و با روت، مجرو ح و معلول و شهید همه جا را فرا گرفته است. در زمانی که افکار خسته ، بدن کوفته، چشم¬ها در اثر اندوه جبهه و انتظار فرزندان و بستگاه کم رونق شده، گوش ها در اثر شنیدن صدای توپ و تانک و گلوله و همپاره و انفجار بمب و موشک و راکت، در وقت و بی وقت، در سر شب و نیمه¬های آن، در اول صبح و موقع سحر، در شب عید، در ماه مبارک رمضان، در شهر و روستا، پر از صداهای وحشت ناک شده. در زمانی که خانه¬های محرومان، مغازه¬ها و بازار، موسسه و تجارت خانه، بهدار ی و بیمارستان، دبستان و دانشگاه ، تلمبه خانه و راه آهن خراب و ویران و به آتش کشیده شده. در زمانی که به فرمودۀ امام امت، خمینی کبیر و رهبر بزرگ انقلاب ، این سلالۀ نبوت: شیطان بزرگ آمریکا، شرق و غرب، شیاطین بزرگ و کوچک، هم پیمانان آنان، سردم داران شرک و کفر، سران مرتبجع منطقه، منافقان کوردل و از خدا بی خبرف همه علیه اسلام و مسلمین کمر بسته و دشمنان دیروز، دوستان و متحدان امروز شده¬اند؛ در یک چنین روزگاری به فکر افتادم کتابی را بنویسم که هم جنبه داستانی داشته و هم سازنده باشد. این بود که «موضوع شیطان شناسی» را برگزیدم. به عقیدۀ من ایمان دو جزء دارد. یکی خداشناسی و دیگری شیطان شناسی، اگر بخواهیم به درستی خداشناس و یکتاپرست باشیم چاره¬ای نیست جز شناخت ضد خدا .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله عرف و آداب در فقه و حقوق موضوعه ايران

بنابراین این بعد از تعریف عرف و بیان تفاوت های آن با سیره، و دلایل حجیت آن به نگرش فقها پرداخته ایم. آنگاه اشکالات وارد بر نقش عرف و پاسخ آنها، منشاء عرف و عادت، شرایط اعتبار عرف ، بازتاب عرف در قواعد فقهی و قوانین موضوعه و برخی از احکام فقهی مستند به عرف را بررسی نموده ایم. سپس در تطبیق ماده 224 قانون مدنی ایران با موضوع بحث و همچنین موضوعاتی چون عرف و رویة قضایی، نقش عرف در مسایل کیفری و مواردی که قانون مدنی معطوف به عرف است، مطرح و در نهایت از مباحث طرح شده چنین نتیجه گیری شده است که در اعتبار فقهی عرف عقلاتردیدی وجود ندارد و رمز جاودانگی قوانین اسلام و نو و کارآمد بودن آن در پویایی فقه است که پویایی تحرک فقه نیز به نوبة خود در سایة توجه به عرف عقلا حاصل می شود.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله عذاب

عذاب هاي خداوند گاهي جنبه اصلاحي وگاه جنبه تربيتي وبازدارندگي از فساد دارند. اگر سيري تاريخي به اين آيات عذاب بيندازيم در مي يابيم كه براي برخي از امتها عذاب جنبه تربيتي وبازدارندگي داشته تا پرده ظلمت از جلوي ديدگان انسان ها كنار رفته به نور حقيقي الهي منور گردند. در واقع خداوند دو نوع مجازات دارد :مجازات تربيتي ومجازات هاي پاكسازي واستيصال. هدف در مجازات هاي قسم اول آن است كه در رنج وسختي قرار گيرند تا ضعف وناتواني خود را در يابند واز مركب غرور پياده شوند ولي هدف در قسم دوم كه در مورد افراد غيرقابل صلاحيت صورت مي گيرد اين است كه به حكم فرمان آفرينش كن شوند چرا كه در اين نظام حق حيات براي آنان باقي نمانده واين خارهاي راه تكامل انسان ها بايد كنار زده شوند. اين مقدمه اي را كه در آغاز كلام آورده ايم را مي توان همان فلسفه عذاب پنداشت .تا با شناخت آن بتوان اركان وجزئيات عذاب را به تصوير كشيد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله کاربرد اصل تأخر حادث در حقوق مدنی

یكی از موضوعاتی كه انسان را نسبت به سایر موجودات متمایز می سازد، به جای گذاشتن ارث برای خویشاوندان و بازماندگان است. میراث انسانها هرچند شامل هر دو جنبه مادی و معنوی میباشد اما آنچه كه با به زبان آوردن كلمه ارث در اذهان متبادر میگردد، ابعاد مادی قضیه است. ارث در لغت به معنی مالی است كه از میت باقی میماند و در اصطلاح انتقال دارایی شخص متوفی به بازماندگان می باشد كه این امر بدون اراده متوفی و بازماندگان او صورت میگیرد. برای آنكه مالی از طریق ارث از كسی به دیگری منتقل شود، وجود بعضی شرایط لازم است كه عبارتند از: - از متوفی مالی به جا مانده باشد. - باید بین مورث و وارث رابطه خویشاوندی وجود داشته باشد. این قرابت یا خویشاوندی ممكن است سببی یا نسبی باشد .در رابطه نسبی ارث به وراث تعلق میگیرد. در رابطه سببی، زوجیت دایم موجب ارث میشود اما توارث تنها بین زوجین برقرار میشود و خویشاوندان یكی از آن دو از دیگری ارث نمیبرد برای مثال مادر و پدر و برادران شوهر وارث همسر او نمیشوند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله بررسی روابط ایران و عربستان از سال 1320 – 1357

ایران و عربستان از قدرت های مهم منطقه خاورمیانه و علل الخصوص منطقه خلیج فارس محسوب می شوند و هریک درپی افزایش نفوذ خود در این مناطق و نیز در جهان اسلام می باشند . این خود باعث رقابتی روز افزون بین دو کشور چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی ایران شده است، هر چند بعد از انقلاب این رقابت در حوزه نفوذ و تاثیر گذاری در میان کشور های اسلامی بیشتر شده، اما در کل رقابت میان دو کشور بر سیر روابط فی مابین تاثیر بسزایی داشته و فراز ونشیب های فراوانی را طی کرده است . درمسیر این روابط گاه این دو کشور بر سر مسائل منطقه ای، فرهنگی و مذهبی در مقابل یکدیگر ایستاده اند و گاه بر سر منافع مشترک باهم همکاری کرده اند. در این تحقیق ابتدا به بررسی موقعیت جغرافیایی دو کشور سپس مقایسه دو کشور در زمینه های دموگرافیک، اقتصادی و ژئو پلیتیک پرداخته میشود. در قسمت های بعد روابط از آغاز تشکیل دولت عربستان سعودی مقارن با حکومت رضا شاه تا پیروزی انقلاب اسلامی بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله عوامل موثر بر يادگيری

گفتيم كه هدف آموزش آسان كردن يادگيري است.يادگيري را ميتوان به راههاي گوناگون تعريف كرد.كسب اطلاعات و انديشه¬هاي تازه، عادتهاي مختلف،مهارتهاي متنوع و راههاي گوناگون حل كردن مسائل همچنين يادگيريها ميتوان بصورت كسب رفتار و اعمال پسنديده يا حتي كسب رفتار و اعمال پسنديده يا حتي كسب رفتار و اعمال ناپسند نيز تعريف كرد ، پس يادگيري حوزي بسيار گسترده اي شامل مي شود . با اين حال معروفترين براي يادگيري اين است : يادگيري به فرايند ايجاد نسبتاً پايدار در رفتار يا توان رفتاري كه حاصل تجربه است ، گفته مي شود و نمي توان آنرا به حالتهاي موقتي بدن مانند آنچه بر اثر بيماري ، خستگي ، يا داروها پديد مي آيد نسبت داد .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله حافظه

حافظه شامل آن دسته از فعاليتهايي است كه بصورت حفظ، يادآوري، تشخيص و انجام آنچه در گذشته آموخته شده است ظاهر مي گردد. بعضي حافظه را يكي از اشكال يادگيري مي دانند. دسته اي آنرا نتيجه و دليل يادگيري فرض مي كنند. پاره اي از روانشناسان حافظه را فعاليتي مي دانند كه در عين ارتباط با يادگيري جدا از آن نيست. به نظر اين دسته فرد ابتدا بايد چيزي را ياد بگيرد، آنگاه آنرا حفظ كند و در موقع معين بخاطر آورد و بالاخره تشخيص دهد كه اين امر را در گذشته آموخته است. حافظه از يادگيري جدا نيست و از جهتي عين يادگيري مي باشد. خصوصيت عمده حافظه حفظ و نگهداري است. يادآوري، تشخيص و اجرا، آثار و نتايج حفظ مي باشند. آنچه درباره يادگيري گفته مي شود در مورد حفظ نيز قابل بحث مي باشد روي اين اصل نمي‌توان اين دو جنبه از فعاليت ذهن را جدا از هم فرض نمود.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله مشاوره ناشنوايان (فراز ها و نشيب ها)

بيش از نيم ميليارد ازجمعيت در سراسر جهان به علت نارسايي هاي ذهني ،جسمي و حسي معلول به شمار مي آيند.اين نارسايي ها وبرخي موانع فيزيكي و اجتماعي آنها را همواره از اجتماع دور نگه مي دارد.معلولان اغلب از اساسي ترين موقعيت هاي آموزشي محروم بوده و مشاغلي بي اهميت با دستمزدي بسيار پائين به آنها محول ميگردد. نگرش اجتماعي نسبت اين گروه آنها را از زندگي فهنگي و روابت عادي اجتماعي به دور مي دارد.امروزه در كشورهاي مختلف برنام هاي متعددي براي جلوگيري از معلوليت، وتقويت برنامه هاي توانبخشي به منظور اطمينان ازشركت كامل معلولان در زندگي فرهنگي، اجتماعي، واتصادي در دست اجرا است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله كودک آزاری

كودك آزاري و مسامحه به كليه صدمات و آزارهاي جسمي ، آزارهاي رواني و خلقي ، آزارهاي جنسي و سهل انگاري يا بدرفتاري با كودك گفته مي شود كه توسط شخصي كه عهده دار مسئوليت سلامتي جسمي و رواني و آسايش و رفاه كودك است، اعمال مي‌شود و در نتيجه آن سلامتي جسمي، رواني، بهداشتي و يا آسايش و رفاه كودك صدمه ديده و آسيب مي بيند و شامل طيف وسيعي از اعمال سوء رفتار گرايانه يا انجام ندادن وظايف و مسئوليت هايي است كه در نتيجه آن رخداد حوادث و حالات مرضي و مرگ است و بر اساس طبقه بندي DSMIV كودك آزاري به سه نوع آزارهاي جسمي، آزارهاي جنسي و مسامحه مي باشد ولي دو نوع ديگر كودك آزاري نيز ذكر شده كه روي هم به پنج نوع زير مي باشد:

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله بهداشت و سلامت فردی و نقش آن بر جوامع

از آنجا كه سلامت مهم ترين و مناقشه برانگيزترين مفهوم اين تحقيق است، بررسي اجمالي فضاي مفهومي موجود در مورد آن اهميت زيادي دارد، به طور كلي تعاريف متعددي از مفهوم سلامت نزد محققان و انديشمندان رشته‌هاي پزشكي، بهداشت و جامعه شناسي وجود دارد. اين مسئله نشان مي‌دهد هيچ شيوة ساده و آساني براي ارائه تعريف از مفهوم سلامت وجود نداشته و دستيابي به تعريفي كه مورد قبول همگان باشد، براحتي ميسر نيست. سلامت بي‌ترديد مهم‌ترين جنبه از مسائل حيات انسان به شمار مي‌رود كه از دوران قديم ذهن انديشمندان را به خود مشغول كرده است. كساني نظير افلاطون كه سلامت را به عنوان «هماهنگي ميان عملكردهاي بدن» و افرادي نظير جالينوسي كه در مقابل سلامت، بيماري را به عنوان «برهم خوردن تعادل» فرض كرده‌اند جزء متقدميني هستند كه به تعريف اين مفهوم پرداخته‌اند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله افت تحصيلي

افت تحصيلي يكي از مشكلات عمدة نظام هاي آموزشي در دنياي كنوني است، و هر سال مقادير متنابهي از امكانات مالي و نيروهاي انساني، آموزشي و پرورشي به اين معضل اختصاص مي يابد. از آنجا كه افت تحصيلي با نظام آموزشي، فرهنگي،‌اجتماعي و خانوادگي جامعه ارتباط تنگاتنگي دارد، بررسي آن مستلزم دقت نظر و ارزيابي دقيق عوامل عديده اي است. بسياري از افراد افت تحصيلي را به معناي ناتواني دانش آموز در يادگيري مواد درسي مي دانند. بدون شك اين تصوري نادرست است. ناتواني كودك در فراگيري دروس ممكن است از تواناييهاي ذهني محدود و ضعيف ناشي شود، در حاليكه افت تحصيلي به معناي نزول از يك سطح بالاتر به سطحي پايين تر در تحصيل و آموزش است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله لكنت زبان

لكنت زبان يكي از مهمترين اختلافات گفتاري است كه از كهنترين ادوار در ميان جوامع بشري شايع بوده است. فردي كه لكنت زبان دارد در بيان اصوات، هجاها و يا كلمات، دچارگير، مكث كشش و تكرار مي شود. لكنت زبان معمولاً با حركات بدني مانند تكان دادن دست، سر، گردن و ... همراه است از آنجا كه هنوز علت اين اختلاف شناخته نشده است، پژوهشگران رشته هاي مختلف از جمله پزشكي، روانشناسي، تعليم و تربيت، توانبخشي و بويژه گفتار درماني به آن پرداخته اند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله اضطراب تعميم يافته

تقريبا يك قرن پيش ، زيگموند فرويد« نوروز اضطراب» را ابداع ودو نوع اضطراب مشخص نمود . يك نوع اضطراب از ليبيدو مهارشده ناشي مي‌شود . به‌عبارت ديگر ،افزايش فيزيولوژيك در تنش جنسي به افزايش برابر در ليبيدو ،معرف ذهني آن رويداد فيزيولوژيك، منجر مي‌شور. از ديدگاه فرويد:، مفر طبيعي چنين تنشي برقراري رابطه جنسي است. معهذا ، ساير اعمال جنسي، نظير پرهيز وجماع منقطع ، مانع تنش و موجب نوروز واقعي(actual) مي‌گردد. اختلالا‌ت اضطراب شديد مربوط به سد شدن ليبيدو مشتمل است بر نوروزهاي نورآستني ، خود بيماري‌انگاري،و اضطراب،كه همه آنها از ديدگاه فرويد واجد اساس زيست‌شناختي بودند.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله آسيب شناسی اجتماعی

آسيب شناسي اجتماعي مفهوم جديدي است كه از علوم زيستي گرفته شده و مبتني بر تشابهي است كه دانشمندان بين بيماريهاي عضوي و آسيبهاي اجتماعي (كجرويها ) قائل مي شوند . در واقع ، با شكل گيري و رشد جامعه شناسي در قرن نوزدهم ميلادي ، بهره گيري از علوم مختلف براي بيان فرايند هاي اجتماعي نيز معمول گرديد و در نتيجه بسياري از اصطلاحها و واژه هاي رايج در علوم ديگر چون زيست شناسي ، علوم پزشكي ، زمين شناسي و مانند ان در جامعه شناسي نيز به كار گرفته شد كه از جمله مي توان” آسيب شناسي اجتماعي” را نام برد .

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله نقش روانشناسی در ادبيات

در اين تحقيق رابطه بين روانشناس و ادبيات بحث شده است البته اين تحقيق همة آن تحت تأثير كتاب و منابع نيست بلكه خود نويسنده افكار خود را بيان كرده است اگر چه افكار نويسنده كوتاه مي باشد ولي خدشه اي به خود تحقيق وارد نكرده است. و تحقيق داراي چند بخش است كه بخش اول آن در مورد تعريف روانشناسي و تاريخچة آن و تعريف ادبيات مي باشد بخش دوم در مورد روانشناسي هنري و عرفاني و بخش ديگر آن داراي روانشناسي و رابطة آن با ادبيات مي باشد و در آخر در مورد يك آثار ادبي معاصر سهراب از نظر روانشناسي صحبت شده است.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله ناكامی در به دست آوردن امنيت

تحقيقات ( هانس سليه) چگونگي تأثير استرس ( فشار رواني ) را برعمكرد غدد درون ريز و تأثير مواد مترشحة غدد دورن ريز بر عملكردهاي بدني و رفتار آشكار ساخته است. سليه (1945م. ) نشان داد كه تحت استرس يك نشانگان انطباق عمومي (General Adaptation Syndrome ) پديد مي‌آيد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله روانشناسی (انسان شناسی) از نظر هابز

هابز در تحليلي روانشناسانه از انسان معتقد است كه حركتهايي كوچك درون انسان وجود دارند كه پيش از حركتهاي ارادي انسان مانند سخن گفتن راه رفتن و ديگر حركتهاي ارادي مشابه وجود دارند، اين مقدمات محدود و اولية حركت در درون بدن آدمي، قبل از آنكه در عمل راه رفتن، سخن گفتن، زدن و ديگر اعمال مشهود آشكار شوند، عموماً كوشش خوانده مي‌شوند.» اگر اين كوشش معطوف به چيزي است كه محرك آن مي‌باشد خواهش يا ميل خوانده مي‌شود و وقتي در جهت گريز از چيزي باشد بيزاري هابز در ادامه شرح مي‌دهد كه عشق و نفرت ناشي از همين ميلي يا بيزاري مي باشد همچنين اميد و بيم نيز اسامي ديگر مي باشد كه ميل و بيزاري به آنها معنا مي‌بخشد.

ادامه مطلب + دانلود

دانلود مقاله خانواده و دشواريهای رفتاری كودكان

بعنوان اينكه ما پدر يا مادريم تربيت فرزندان مهمترين وظيفه ماست و ما در قبال آن نزد خدا و مردم و نيز از خود طفل و وجدانمان مسوليت داريم. انجام اين مسوليت بوجهي نيكو مورد سازش عقل و سستي و سهل‌انگاري در آن عقوبت‌آور است. اينكه همه بخواهند پدر و مادر خوبي باشند جاي سخني نيست. ولي اشتباه در اين است كه برخي خوب بودن را تنها در اين امر مي‌بينند كه نيازهاي بدني كودكان را برآورده سازند و براي جنبه‌هاي رواني و اخلاقي آنان ارج و بهائي قائل نيستند. از سوي ديگر اين مساله مطرح است كه خيلي از پدر و مادرها فكر نمي‌كنند براي تعليم و تربيت فرزندانشان احتياج به آموزش و آگاهي داشته باشند.

ادامه مطلب + دانلود
    
صفحه 10 از 320اولين   قبلي   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدي   آخرين   
رفتن به صفحه:   برو 

1
 
 

 

 
 

 
 
تمامی حقوق این سایت متعلق بهOloomSara.com می باشد.
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک